مدرک آرایشگری مردانه؛ معرفی انواع و کاربردها

گرفتن مدرک آرایشگری مردانه در آموزشگاه ایران ILO

شغل آرایشگری مانند بسیاری از شغل های دیگر پردرآمد بوده و متقاضی زیادی دارد برای آقایانی که میخواهند وارد این حرفه شوند داشتن مدرک آرایشگری مردانه از سازمان فنی و حرفه ای می تواند به آنها کمک کند تا بتوانند سریع تر وارد بازار کار شوند. و از آن به عنوان یک رزومه کاری که گویای مهارت و حرفه ای آرایشگری است استفاده کنند.
از آنجایی که در حال حاضر تمامی افراد جامعه به مد و زیبایی اهمیت می دهند، شغل آرایشگری در حال پیشرفت است. پسران یا آقایانی که علاقمند به هنر هستند، می توانند در کلاس های آموزشگاه شرکت کنند. و پس از اخذ نمره قبولی، مدرک فنی حرفه ای آرایشگری مردانه را دریافت نمایند.

چرا به مدرک آرایشگری مردانه نیاز خواهید داشت؟

شغل آرایشگری؛ یک حرفه مبتنی بر تجربه و کسب مهارت است، ونیازی به گذراندن تحصیلات ندارد. کسانی که میخواهند وارد کسب و کار پر رونق آرایشگری شوند داشتن مدرک فنی حرفه ای آرایشگری مردانه می تواند به آنها کمک کند. تا کسب و کار خود را راه اندازی کرده، از آن به عنوان یک رزومه کاری استفاده کنند ویا با اخذ مدرک بین المللی آرایشگری مردانه اقدام به مهاجرت نمایند.

مدرک آرایشگری مردانه و کاربردهای آن
دریافت مدرک معتبر آرایشگری مردانه از آموزشگاه معتر سبب می شود مهارت ها را به صورت حرفه ای، تئوری و عملی یاد بگیرید.

کسانی که به دنبال اخذ گواهینامه یا مدرک آریشگری مردانه هستند ابتدا باید در آموزشگاه های مجاز فنی، دوره های آموزشی را طی کنند و سپس با شرکت در آزمون از سازمان فنی حرفه ای، مدرک بین المللی آرایشگری مردانه را دریافت نمایند. با این وجود بسیاری از افراد تصور می کنند شاگردی کردن در یک مغازه آرایشگاه مردانه برای کسب مهارت درست ترین انتخاب است، اما اینطوری نیست چرا که با استفاد از مدرک آرایشگری مردانه شما می توانید از مزیت هایی برخوردار شوید که با شاگردی کردن از آن بی بهره خواهید شد.

به صورت کلی مدرک آرایشگری مردانه مزیت های زیر را برای شما فراهم می کند:

 • با استفاد از مدرک می توانید وام خود اشتغالی دریافت کنید.(جهت کسب اطلاعات بیشتر مطلب وام آرایشگری فنی حرفه ای را مطالعه کنید.)
 • می توانید کسب و کار خود را ایجاد کرده و مغازه آرایشگری راه اندازی کنید.
 • با در دست داشتن مدرک بین المللی آریشگری مردانه به راحتی مجوز بگیرید.
 • در صورتی که می خواهید در یک مغازه یا مجموع آرایشگری مردانه کار کنید داشتن مدرک می تواند نشان دهنده میزان معتبر بودن مهارت شما باشد.

مدرک آرایشگری مردانه زمانی معتبر است که دارای تاییدیه سازمان در سطح جهانی باشد و بتوانید در سایت های دولتی آن را پیگری کنید و میزان اعتبار آن را مورد بررسی قرار دهید همچنین در مدرک باید مشخصات کامل شما به همراه نمره قبولی و میزان ساعت دوره مشخص شده باشد.

انواع مدرک فنی حرفه ای آرایشگری مردانه

مدارکی که در حوزه آرایشگری مردانه ارائه می شوند از سمت سازمان فنی و حرفه ای کشور صادر شده و دارای کد بین المللی هستند.  از این جهت دو مزیت خیلی مهم را دارا می باشند. اول این که بر اساس ماده 6 و 13 نظام صنفی جهت تصویرگری و اخذ مجوز از اتحادیه مورد قبول است. دوم این که مدرک آرایشگری مردانه دارای اعتبار بین المللی بوده و دارای کد ایسکو (ISCO) است. از این جهت در بسیاری از کشور ها قابل ترجمه و ارائه می باشد.

انواع مدرک آرایشگری مردانه در ایران ILO
با دریافت مدرک آرایشگری مردانه می توانید مهارت هایی مانند کوتاهی مو با قیچی یا با دستگاه، سایه زنی مو و ریش، ترمیم مو … را یاد بگیرید.

 مدرک فنی حرفه ای آرایشگری مردانه دارای دسته بندی های متفاوتی است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • مدرک آرایشگری مردانه یا پیرایش مردانه درجه دو
 • مدرک پیرایش یا آرایشگری مردانه درجه یک
 • مدرک چهره پرداز مردانه
 • مدرک استفاده از مواد شیمایی در آرایشگاه مردانه
 • مدرک ترمیم کنند موی مردانه
 • مدرک بهداشت کار ناخن مردانه
 • مدرک متعادل ساز چهره

مدرک آرایشگری یا پیرایش مردانه درجه دو

این دوره که به عنوان پیش نیاز می باشد مهارت هایی مانند شامپو کردن مو، کوتاه کردن مو با قیچی یا با ماشین و مواردی دیگر آموزش داده می شود. جهت اخذ مدرک آرایشگری مردانه درجه دو باید 180 ساعت آموزش را پشت سر بگذرانید. که 59 ساعت آن شامل موارد تئوری و 121 ساعت آن شامل موارد عملی است.

مدرک پیرایش یا آرایشگری مردانه درجه یک

پس از این که مدرک آرایشگری درجه 2 را به عنوان یک پیشنیاز دریافت کردید. حال می توانید در کلاس های آموزش پیشرفته شرکت کرده و مواردی مانند چهره شناسی، اصول کوتاهی مو، براشینک، مخفی کردن مو و … را فرا بگیرید. پس از این که این آموزش ها را در آموزشگاه پشت سر گذاشتید می توانید جهت اخذ مدرک آرایشگری مردانه درجه یک اقدام کنید.

مدرک چهره پردازی مردانه

در این مرحله مهارت های مانند تطبیق ریش و سیبیل، جوان سازی چهره، مسن سازی چهره، پوشش دهی زخم روی چهره و … آموزش داده می شود. به صورت کلی شامل 105 ساعت آموزش است و در انتها می توانید مدرک چهره پردازی مردانه را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید.

 مدرک کاربر مواد شیمایی در آرایشگاه مردانه

مهارت هایی مانند آلودگی زدایی، رنگ کردن مو، حالت دادن مو و … در این دوره آموزش داده می شود. در انتها می توانید به سازمان فنی و حرفه ای مراجعه کرده و مدرک بین المللی کاربر مواد شیمیایی در پیرایش مردانه را دریافت نمایید.

مدرک ترمیم کنند موی مردانه

در این دوره مهارت هایی مانند شناخت ساختمان مو، کاربرد ابزارهای ترمیم مو، تشخیص بیماری پوستی و … آموزش داده می شود. و در انتها مدرک ترمیم کننده موی سر مردانه (کار و دانش)، مربوط به حوزه آرایشگری مردانه اعطا می گردد.

مدرک بهداشت کار ناخن مردانه

اگر به کسب مهارت هایی نظیر مراقبت از پوست، پیرایش ناخن دست، پیرایش ناخن پا و … علاقه دارید. می توانید در این دوره شرکت کرده و پس از 49 ساعت آموزش، مهارت های مربوط به کار ناخن مردانه را کسب کرده و در انتها مدرک بهداشت کار ناخن مردانه رسمی دریافت نمایید.

مدرک متعادل ساز چهره

در این دوره مواردی مانند متعادل سازی انواع چهره ها، تصحیح ابرو، تصحیح بینی، تصحیح چانه و … آموزش داده می شود. کل مدت اخذ مهارت 100 ساعت است. که پس از آن می توانید به سازمان فنی و حرفه ای مراجعه کرده و مدرک متعادل ساز چهره معتبر کسب نمایید.

با ثبت نام در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO به آسانی مدرک بین المللی آرایشگری مردانه فنی حرفه ای دریافت کنید

حال که با مزیت های اخذ مدرک آرایشگری مردانه آشنا شده اید. اگر شما هم متقاضی شرکت در دوره ها و کلاس ها هستید. می توانید با انتخاب یک آموزشگاه معتبر فنی و حرفه ای به آسانی مراحل کسب مهارت را پشت سر بگذارید. آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO دارای کلاس های مجهز، اساتید مجرب، رعایت استاندارد های آموزشی شرایطی را فراهم آورده است تا در سریع ترین و کوتاه ترین زمان مدرک فنی حرفه ای آرایشگری مردانه را دریافت نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه برگزاری کلاسها و شرایط اخذ مدرک بین المللی آرایشگری مردانه می توانید با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه