درآمد برق خودرو؛ باطری سازی چقدر درآمد دارد؟

درآمد برق خودرو در تهران پس از دوره فنی حرفه ای

خودروهای امروزی، دارای جزئیات برقی و الکتریکی بسیار زیادی هستند که عیب یابی و تعمیر هرکدام از آن‌ها کار یک متخصص منحصر به فرد است و دقیقاً به همین دلیل درآمد برق خودرو در قیاس با بسیاری از مشاغل دیگر، درآمدی بالا و قابل قبول محسوب می‌شود.
اما درآمد باتری سازی دقیقاً چقدر است و به چه مواردی بستگی دارد؟ اگر به تازگی قصد ورود به حرفه برق خودرو یا همان باتری سازی را دارید و یا اگر در این رشته فعالیت می‌کنید و می‌خواهید درآمد خود را افزایش دهید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.
در این مطلب علاوه بر بررسی درآمد ماهیانه باطری سازی، به معرفی تمامی عوامل موثر بر میزان درآمد رشته برق خودرو خواهیم پرداخت.

بررسی درآمد باطری سازی و نحوه افزایش درآمد برق خودرو از زبان مدرس این دوره

محتوای صفحه

درآمد ماهیانه باتری سازی چقدر است؟

درآمد ماهیانه برق خودرو، بسته به توانایی، تجربه، استعداد و سرمایه اولیه فرد احتمالاً بین 10 تا 30 میلیون تومان در ماه متغیر است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که ممکن است فردی در دوره کارآموزی خود، رقمی کمتر دریافت کند و یا فرد بسیار حرفه ای بتواند تا رقم چند برابر سقف ذکر شده از برق خودرو درآمد داشته باشد.

با افزایش روزافزون خودرو در کشور و نقش مهمی که در زندگی مردم دارد، همواره سرویس و تعمیر خودرو حائز اهمیت بوده. سیستم برق خودرو نیز یکی از مهم‌ترین سیستم‌های مربوط به خودرو می‌باشد که بخش‌های کوچک و بزرگی از خودرو به این سیستم مربوط است. به همین دلیل تعمیرات مربوط به برق خودرو از بازارکار خوبی دارد.

همچنین بازارکار تعمیرات برق خودرو ظرفیت رو به رشدی دارد. چرا که با توجه به مورد اهمیت قرار گرفتن بیش از پیش محیط زیست، تولیدکنندگان خودرو شروع به تولید خودورهای برقی کرده‌اند. خودروهای برقی یا الکتریکی انرژی خود را از باتری‌های قابل شارژ دریافت می‌نمایند که این موضوع به کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از تولید گازهای گلخانه‌ای کمک خواهد کرد. به همین دلیل خودروهای برقی محبوبیت زیادی یافته است. و دولت‌ها درصدد ترویج استفاده از این خودروها هستند.

اصلی ترین سیستم این خودروها، برق و باتری می‌باشد، از این رو سرویس و نگه‌داری دوره‌ای از این سیستم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. درعین حال سرویس و تعمیر خودروهای برقی و الکترونیکی، صرفا در توان یک برق‌ کار حرفه‌ای خودرومی‌باشد.

با این تفاسیر می‌توان پیش‌بینی کرد که آینده شغلی برق خودرو و درآمد باتری سازی رو به پیشرفت و افزایش است. درنظر داشته باشید که درآمد ثابتی برای این شغل در ایران نمی‌توان اختصاص داد و عواملی موثر بر این درآمد هستند. در ادامه بیشتر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

در یک نگاه کلی می‌توان گفت درآمد برقکار خودرو در کشورهای مختلف به شرح زیر است:

نام کشورحداقل درآمد رشته برق خودروحداکثر درآمد برق خودرو
کانادا3500 دلار کانادا6000 دلار کانادا
استرالیا4000 دلار استرالیا6000 دلار استرالیا
انگلستان2000 پوند انگلیس3000 پوند انگلیس
ایران100 میلیون ریال ایران300 میلیون ریال ایران
درآمد نسبی برقکار خودرو در ایران و سایر کشورها

عوامل تاثیرگذار بر درآمد برق خودرو

درآمد برق خودرو متاثر از عواملی است که موجب به وجود آمدن نوساناتی در هزینه و دستمزد آن شده است. این موارد عبارتند از:

محل و منطقه مرکز تعمیرات برق خودرو

محلی که به عنوان تعمیرگاه برق خودرو انتخاب می‌کنید، تاثیر زیادی بر درآمد برق خودرو خواهد داشت. از این رو هر چه این محل در مناطقی از شهر باشد که جمعیت بیشتر و وضعیت رفاهی بهتری داشته باشند، درآمد ماهیانه بیشتری نیز خواهید داشت.

تعداد پرسنل

بالا بردن تعداد پرسنل خود در تعمیرگاه، موجب بالاتر رفتن سرعت و کیفیت کار می‌شود. در نتیجه امکان ارائه خدمات بیشتری را نیز خواهید داشت. این موضوع تاثیر مستقیم بر درآمد یک مرکز تعمیرات برق خودرو خواهد داشت.

میزان تجربه و تخصص برق کار خودرو

یکی از فاکتورهای مهمی که بر درآمد ماهیانه باطری سازی موثر است، میزان تخصص و تجربه کاری نیروی کار مشغول در تعمیرگاه می‌باشد. به این صورت که هر چه تخصص بالاتری در رفع اختلال به وجود آمده، داشته باشید قادر به جذب مشتریان بیشتر نیز خواهید بود.

مهارت مورد نیاز جهت بالا بردن درآمد باتری سازی

همانطورکه اشاره کردیم درآمد برق خودرو وابسته به عواملی می‌باشد. مهارت و تخصص یک برق کار خودرو یکی از مهم ترین عواملی است که موجب بالارفتن درآمد باتری سازی خواهد شد.

این مهارت‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • توانایی برطرف کردن اختلال و مشکل به وجود آمده با ساده ترین روش
 • شناخت روش‌های مختلف جهت رفع مشکل
 • تبحر در درک نقشه‌های سیم کشی برق انواع خودروهای داخلی و خارجی
 • مهارت در کار فردی و گروهی
 • توانایی برقراری ارتباط خوب با مشتریان
 • دریافت دستمزد و هزینه منصفانه و متناسب با خدماتی که ارائه شده است
 • شناخت فناوری و پیشرفت‌های فنی  به روز در حوزه برق خودروها
 • مهارت کار با ابزار و تجهیزات مربوط به تعمیرات سیستم الکتریکی خودرو اعم از دیاگ و مولتی متر و انواع تسترها

فرصت‌های شغلی در حرفه برق خودرو

پس از یادگیری تعمیرات مربوط به برق خودرو و ورود به بازارکار، فرصت‌های متعددی برای پیشرفت وجود دارد. برخی از فرصت‌های شغلی عبارت اند از:

 • استخدام در کارخانه‌های خودروسازی
 • استخدام در نمایندگی‌های خودروسازی خارجی و داخلی
 • را‌ه‌اندازی مرکز تعمیرات برق خودرو به صورت مستقل
 • کار به صورت تیمی در مرکز تعمیرات برق خودروهای داخلی و خارجی
 • فروش و نصب و تعمیر دزدگیر خودرو
 • اشتغال به تعمیرات مربوط به صفحه کیلومتر، شارژ و نشت‌یابی کولر
 • راه‌اندازی مرکز فروش و نصب سیستم صوتی خودرو
 • اخذ نمایندگی از شرکت‌های باتری سازی و فروش آن

درآمد ماهیانه باطری سازی در سایر کشورها چگونه است؟

صنعت خودرو سازی در تمام کشورها رو به رشد و گسترش می‌باشد. به همین دلیل نیاز به نیروی کار متخصص در مشاغل مربوط به خودرو در اکثر کشورها وجود دارد. اگر شما نیز با هدف مهاجرت قصد ورود به شغل تعمیرات برق خودرو را دارید، بهتر است از میزان درآمد ماهیانه باطری سازی در برخی از کشورهای مهاجرپذیری مانند کانادا، استرالیا و انگلیس آشنا شوند.

 درآمد ماهیانه باطری سازی در کشور کانادا

متوسط درآمد ماهیانه یک برق کار خودرو در کانادا 5 هزار دلار می‌باشد. این درآمد در سال، حدود 63 هزار دلار است.

میانگین درآمد برق خودرو در کشور استرالیا

درآمد باتری سازی یا برق خودرو در کشور استرالیا به طور میانگین 37 دلار در هر ساعت می‌باشد. در ماه چیزی حدود 6 هزار دلار و سالیانه 73 هزار دلار درآمد خواهد داشت.

درآمد باتری سازی و برق خودرو در کشور انگلیس چقدر است؟

متوسط درآمد تعمیرات برق خودرو در کشور انگلیس به صورت ماهیانه 2500 یورو می‎باشد. که پایین‌ترین میزان درامد در ماه 2100 یورو و بالاترین میزان که مختص به نیروی کار متخصص خواهد شد، 3000 یورو می‌باشد. یک برق کار متوسط در این حرفه سالیانه می‌تواند 30 هزار یورو در کشور انگلستان درآمد داشته باشد.

برای رسیدن به بیشترین حد درآمد برق خودرو چه باید کرد؟

اگر می‌خواهید با ورود به حرفه باتری سازی به درآمد بالایی برسید، باید مهارت خود را به اندازه کافی افزایش دهید. برای این کار کافی است در یک دوره آموزشی با کیفیت ثبت نام کرده و برق خودرو را به صورت تخصصی و آکادمیک یاد بگیرید.
پس از آن می‌توانید بلافاصله وارد بازار کار شوید و کسب درآمد برق خودرو را تجربه کنید.
فراموش نکنید که افزایش درآمد ماهیانه باطری سازی کاملاً به پشتکار شما بستگی دارد و با کسب مهارت بیشتر و صرف زمان بیشتر می‌توانید روز به روز درآمد خود در این شغل را افزایش دهید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه