مدرک تعویض روغنی فنی حرفه ای

شرکت در کلاس برای دریافت مدرک تعویض روغنی

شرکت در دوره‌های فنی حرفه‌ای و اخذ مدرک تعویض روغنی فرصتی مناسب برای یادگیری یک مهارت جدید است. مهارتی که به استناد آمار یکی از پردرآمدترین مشاغل حوزه مکانیک محسوب می‌شود. جالب‌تر این که این مدرک تخصصی و سطح بالا به همراه مدرک آپاراتی به کارآموزان عزیز ارائه می‌شود. بنابراین فرد ضمن یادگیری نحوه تعویض روغن، با چگونگی پنچرگیری خودرو نیز آشنایی پیدا می‌کند. همچنین پس از دریافت این مدرک فرصت‌های بالقوه زیادی پیش روی افراد قرار خواهد گرفت. به این ترتیب اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از نبودن کار گلایه می‌کنند یا از درآمد خود ناراضی هستند، اخذ این مدرک به شما پیشنهاد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدرک یا گواهی تعویض روغنی با ما همراه باشید؛ ضمناً می‌توانید با مراجعه به صفحه آموزش تعویض روغنی در دوره مربوط به این رشته ثبت نام کنید.

محتوای صفحه

مدرک تعویض روغنی فنی حرفه ای چیست؟

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال ایجاد شود که مدرک تعویض روغنی چیست و با گرفتن این مدرک چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟ در واقع با داشتن چنین مدرکی فرد می‌تواند ادعا کند به اموری نظیر تعویض روغن موتور، تعویض روغن گیربکس و یا تعویض روغن ترمز واقف است. بدون شک چنین خدماتی درآمد بسیار بالایی دارند، چرا که هر خودرو به طور مرتب نیازمند روغن کاری جهت کارکرد صحیح قطعات خود می‌باشد. با این حال نکته‌ای که درباره این مدرک حائز اهمیت است، ادغام آن با مهارت‌های آپاراتی می‌باشد. بد نیست بدانید در دوره‌های آموزش تعویض روغنی فرد با مهارت‌های متعددی آشنا خواهد شد:

  • تعویض انواع روغن خودرو (موتور، گیربکس، ترمز …)
  • تعویض انواع فیلتر و صافی
  • تعویض لنت‌های عقب و جلو
  • استفاده از ضد یخ، شیشه شور، آب باطری و …
  • تنظیم باد لاستیک
  • پنچرگیری

پس نام تعویض روغنی نباید شما را به اشتباه بیندازد. هر کارآموز در طول دوره‌های تعویض روغنی فنی حرفه‌ای علاوه‌بر نحوه روغن کاری صحیح قطعات داخلی خودرو با سایر خدمات مکانیکی نیز آشنا می‌شود. به این ترتیب بازه مهارت‌های دارندگان این مدرک بسیار گسترده خواهد بود. پس بدیهی است فردی که از مدرک آپاراتی یا همان تعویض روغنی برخوردار باشد، می‌تواند به طیف گسترده‌ای از مشتریان سرویس‌دهی کند.

آیا دریافت مدرک تعویض روغنی تنها راه ورود به بازار کار است؟

گرفتن مدرک تعویض روغنی فنی حرفه ای بسیار هیجان انگیز است، با این حال تنها گزینه پیش روی کارآموزان و علاقه‌مندان به این مهارت برای ورود به بازار کار نمی‌باشد. در واقع مسیرهای مختلفی برای تبدیل شدن به یک آپاراتی یا متخصص تعویض روغن خودرو وجود دارد. با این وجود ذکر یک نکته خالی از لطف نیست. شما باید برای وقت و سرمایه خود ارزش قائل باشید. به این ترتیب همیشه باید بهترین و سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کنید. در ادامه تمام مسیرهایی که برای حرفه‌ای شدن در این شغل وجود دارد را با هم بررسی می‌کنیم؛ ضمناً جهت آشنایی با این حرفه می‌توانید مطلب شغل تعویض روغنی را مطالعه کنید.

به عنوان یک کارآموز در یک کارگاه فعالیت کنید

یکی از ساده‌ترین راهکارهایی که برای یادگیری تعویض روغن وجود دارد، این است که فعالیت خود را به عنوان یک کارآموز شروع کنید. صدالبته در این روش خبری از مدرک آپاراتی نخواهد بود. کافی است به یکی از کارگاه‌های اطراف خانه خود مراجعه کنید یا اینکه در سطح وب به دنبال آگهی‌های استخدام کارآموز باشید. اگرچه بسیاری از افراد به دنبال جذب کارآموز هستند، اما نباید از معایب این روش به سادگی عبور کرد. وقتی شما به صورت کارآموزی اقدام به یادگیری مهارتی می‌کنید، ممکن است بسیاری از نکات به شما آموزش داده نشود. به هرحال مسئول تعمیرگاه هیچ برنامه مدونی برای آموزش به شما ندارد. بنابراین علی‌رغم صرف انرژی زیاد پروسه یادگیری به خوبی طی نمی‌شود.

تحصیلات تکمیلی را دنبال کنید

حالا که در دوره‌های کارآموزی خبری از مدرک تعویض روغنی نیست، بسیاری از افراد به سمت تحصیلات تکمیلی ترغیب می‌شوند. لازم است بدانید برای گرفتن مدرک دانشگاهی مکانیک باید چندین سال در دانشگاه یا موسسات عالی آموزشی درس بخوانید. با این وجود این روش نیز چندان کاربردی و مفید به نظر نمی‌رسد. چه بسا افرادی که سال‌ها انرژی و سرمایه خود برای اخذ مدارک دانشگاهی طی می‌کنند، اما تا به حال یکبار هم اقدام به پنچرگیری یا مثلا تعویض فیلتر نکرده باشند. همانطور که می‌دانید بسیاری از دروس دانشگاهی به صورت تئوری ارائه می‌شود. بنابراین دانشجو پس از پایان تحصیلات تکمیلی دانش کافی برای تعمیر قطعات خودرو ندارد.

با شرکت در دوره‌های فنی حرفه ای مدرک آپاراتی بگیرید

احتمالا تا به حال متوجه شده باشید که دریافت مدرک تعویض روغنی فنی حرفه ای بهترین گزینه برای علاقه‌مندانی می‌باشد که می‌خواهند در این حوزه فعالیت کنند. در این روش آموزش تعویض روغنی و آپاراتی به صورت اصولی و مدون به هنرجویان ارائه می‌شود. به این صورت هنرجو به تک تک سرویس‌هایی که باید تسلط پیدا می‌کند. همچنین در این روش که با حضور در دوره‌های فنی حرفه ای آغاز می‌شود، زمان یادگیری به صورت چشمگیر کاهش پیدا خواهد کرد. البته این به دلیل ناکارآمدی کلاس‌ها نیست، بلکه ارائه مدون مطالب توسط اساتید شما را به سرعت با تعویض روغنی و آپاراتی آشنا خواهد کرد.

بنابراین اگر به دنبال یادگیری شغل تعویض روغنی هستید، اگر می‌خواهید به عنوان یک آپاراتی فعالیت کنید، درآمد بالایی در انتظار شما است، به شرطی که از مسیر درست وارد شوید. با شرکت در دوره‌های فنی حرفه ای IranILO به سرعت به اصول تعویض روغنی و آپاراتی آشنا خواهید شد و می‌توانید وارد بازار کار شوید. بدون اینکه نیازی به صرف زمان یا انرژی بیش از اندازه داشته باشید.

داشتن مدرک آپاراتی فنی حرفه ای چه مزایایی دارد؟

مدرک آپاراتی یا تعویض روغنی فنی حرفه ای که توسط IranILO ارائه می‌شود، از مزایای زیادی برای هنرجویان برخوردار است. این مدرک می‌تواند سکوی پرتاب شما برای رسیدن به یک شغل ایده آل و پردرآمد باشد. از سوی دیگر این مدرک قابل ترجمه بوده و می‌توانید از آن در بسیاری از کشورهای معتبر استفاده کنید. اجازه دهید به این نکته اشاره کنیم که هر مدرکی لزوما قابلیت ترجمه و استفاده در خارج از ایران را ندارد. مدارک ارائه شده توسط IranILO که به هنرجویانی که در دوره‌ها شرکت کرده باشند، ارائه می‌شود، تحت نظر سازمان فنی حرفه ای بوده و در اغلب کشورهای پیشرفته دنیا مورد پذیرش است. بنابراین اگر به مهاجرت فکر می‌کنید، باز هم این مدرک برای شما کاربردی و مفید خواهد بود.

چگونه در دوره‌های تعویض روغن IranILO شرکت کنم؟

اگر می‌خواهید برای اخذ مدرک تعویض روغنی در دوره‌های IranILO شرکت کنید، باید به شما تبریک بگویم. شاید این بهترین تصمیم شما در زندگی باشد. تصمیمی که می‌تواند مسیر زندگی شما را به کلی دگرگون سازد. جالب‌تر این که دوره‌های تعویض روغنی IranILO از دو بخش مختلف تشکیل شده است:

  • تعویض روغنی خودرو
  • آپارات و پنچرگیری

به این ترتیب هنرجو می‌توان ضمن کسب مدرک تعویض روغنی فنی حرفه ای ، مدرک آپاراتی فنی حرفه ای را نیز در یک گواهی دریافت کند تا به این صورت به راحتی وارد بازار کار شده و به درآمدهای کلان دست پیدا کند.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه