کار تعویض روغنی [مزایا و معایب شغل تعویض روغنی چیست؟]

مزایا معایب و درآمد شغل تعویض روغنی

شغل تعویض روغنی به عنوان یکی از مشاغل مکانیک از پتانسیل درآمد بسیار بالایی برخوردار است. مغازه‌ها و کارگاه‌های تعویض روغن در سرتاسر شهر فعالیت می‌کنند که خدمات مختلفی اعم از تعویض انواع روغن خودرو و سرویس آن را به مشتریان ارائه می‌دهند. اما با توجه به افزایش خودروهای سواری یادگیری این حرفه‌ی جذاب چشم انداز بسیار مناسبی دارد. چرا که هر خودرو پس از طی مسافت‌های مشخص نیاز به تعویض روغن موتور، روغن ترمز، گیربکس و … خواهد داشت.

خوشبختانه بر خلاف گذشته ورود به کار تعویض روغنی مسئله سختی به نظر نمی‌رسد. در حال حاضر می‌توان با شرکت در دوره‌های آموزشی نظیر دوره‌های آموزش تعویض روغنی ایران آی ال او به سرعت با این مهارت پرتقاضا آشنا شد و به عنوان یک متخصص تعویض روغن موتور خودرو شروع به کسب درآمد کرد.

محتوای صفحه

درامد شغل تعویض روغنی چقدر است؟

بدون شک علاقه و استعداد در موفقیت‌های کاری نقش اساسی و پررنگی دارد. با این حال نمی‌توان از درامد یک شغل به عنوان فاکتوری مهم جهت انتخاب آن چشم پوشی کرد. درامد ماهیانه تعویض روغنی چقدر است؟ این سوالی است که برای بسیاری از داوطلبان یادگیری این حوزه از مکانیک خودرو چالش‌برانگیز می‌باشد. با این حال نمی‌توان جواب مستقیمی به درآمد یک متخصص تعویض روغن یا آپاراتی ارائه داد، چرا که این افراد می‌توانند در موقعیت‌های مختلف مشغول به کار شوند.

میزان درآمد کار تعویض روغنی چقدر است؟

شما به عنوان یک تعویض کننده روغن مهارت‌های زیادی خواهید داشت:

  • تعویض انواع روغن موتور، ترمز، گیربکس و هیدرولیک
  • تعویض فیلتر روغن
  • تعویض لنت خودرو
  • تنظیم باد لاستیک
  • تعویض لاستیک
  • بالانس چرخ

به این ترتیب می‌توانید در ارگان‌های مختلف استخدام شوید یا خودتان یک مغازه تعویض روغنی راه اندازی کنید. درامد شما نیز تا حد زیادی به نحوه فعالیت شما بستگی دارد. اگر در یک شرکت معتبر اسخدام شوید، حقوق ثابت ماهانه انتظار شما را می‌کشد، اما اگر یک کارگاه داشته باشید، می‌توانید به درامدهای بیشتری هم فکر کنید. نرخ خدمات تعویض روغنی و آپاراتی به خوبی نشان می‌دهد در هر صورت درامدهای چند ده میلیونی در انتظار شما خواهد بود. بنابراین باید این حرفه را جزو مشاغل پرتقاضا و سودآور دسته بندی نمود.

مزایای کار تعویض روغنی

روز به روز تعداد افرادی که به این کار علاقه مند می‌شوند، افزایش پیدا می‌کند. یک سرشماری از تعداد آپاراتی‌های سطح شهر می‌تواند به خوبی این موضوع را نشان دهد. بدون اغراق تعویض روغنی‌ها با مزایا و امتیازات بی‌شماری روبرو هستند که شاهد رشد چشمگیر این شغل هستیم. در ادامه با برخی از مهمترین مزایای این شغل جذاب آشنا می‌شویم:

·       درامد تعویض روغنی ایده آل است

اگرچه درامد تنها فاکتور جوانان امروزی برای ورود به یک حرفه نیست، اما می‌تواند یکی از مهمترین فاکتورها باشد. درامد شغل تعویض روغنی بسیار مناسب است و حتی می‌تواند شما را به استقلال مالی برساند. تفاوتی ندارد که در چه سمتی مشغول فعالیت در این حرفه هستید. چه یک کارگاه شخصی داشته باشید، چه در یک سازمان کار کنید، آخر ماه پول خوبی عایدتان خواهد شد.

درآمد بالا از مزایای تعویض روغنی

·       تقاضای تعویض روغنی روبه افزایش است

برخلاف بسیاری از مشاغل، کار تعویض روغنی رونق بسیار خوبی دارد. با افزایش خودروهای شهری تقاضای مردم برای خدماتی نظیر تعویض روغن موتور، تعویض فیلتر روغن یا تعویض لاستیک نیز بیشتر شده است. بنابراین زمینه لازم برای جذب مشتریان فراهم می‌باشد. این موضوع می‌تواند برای افرادی که از صفر شروع به کار می‌کنند، خبر خوبی باشد.

مزایای شغل تعویض روغنی

معایب شغل تعویض روغنی

هر شغل و حرفه‌ای در کنار مزایا، معایب خود را نیز دارد. بدون شک ورود به هر شغلی بدون تحمل سختی و مشقت غیرممکن است. احتمالا در مسیر تبدیل شدن به یک متخصص تعویض روغنی هستید یا می‌خواهید با این حرفه آشنا شوید. بنابراین بهتر است قبل از هر چیز معایب این شغل پر درامد را نیز بدانید. در ادامه برخی از مشکلاتی که یک اپاراتی با آن مواجه است را بیان می‌کنیم:

·       تعطیلات آخر هفته را از سر خود بیرون کنید

درآمدهای بالایی انتظار هنرجویان تعویض روغنی را می‌کشد. شما در طول هفته ممکن است با تعداد زیادی از مشتریان برای خدمت رسانی سر و کار داشته باشد. اما بازار کار چنین شغلی در انتهای هفته داغ‌تر می‌شود. در واقع کار آپاراتی‌ها در انتهای هفته تازه شروع خواهد شد. بنابراین اگر به انتخاب ‌شغل تعویض روغنی فکر می‌کنید، باید فکر تعطیلات آخر هفته را از سرتان بیرون کنید، البته اگر به دنبال درامدهای رویایی هستید.

·       باید با روغنی شدن و کثیف شدن کنار بیایید

اگر در دسته علاقه‌مندان و هنرجویان تعویض روغنی قرار دارید، حتما می‌دانید روغنی شدن لباس‌ها، دست‌ها و حتی صورت می‌تواند نمادی از کار یک متخصص حرفه‌ای باشد. این موضوع نه تنها یک روز، بلکه هر روز هفته تکرار خواهد شد. بنابراین قبل از هر کاری باید از خود بپرسید: آیا با کثیف شدن و روغنی شدن مشکلی دارم یا نه؟ پاسخ به این سوال برای ورود یا عدم ورود به این حرفه بسیار مهم است.

از معایب شغل تعویض روغنی

·       شناسایی تقلبی بودن روغن گاهی اوقات سخت است

زمانی که کار تعویض روغنی را آغاز می‌کنید، باید برای سرویس دهی به خودروهای مشتریان آمادگی داشته باشید. استفاده از روغن‌های بی کیفیت در موتور، گیربکس یا سیستم ترمز عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد. در این شغل باید بتوانید یک روغن باکیفیت را از روغن‌های بی کیفیت تشخیص دهید. اتفاقی که تنها در بیان ساده است، اما در عمل بسیار پیچیده می‌باشد.

معایب کار تعویض روغنی

ایا تعویض روغنی شغل خوبی است

اکنون بر سر یک دوراهی قرار خواهید گرفت. اجازه دهید یکبار به طور کلی مزایا و معایب راه اندازی مغازه تعویض روغنی را بررسی کنیم. سود تعویض روغنی خوب است و می‌تواند شما را به پول خوبی برساند. همچنین مشتریان شما روز به روز در حال افزایش است، بنابراین نباید نگران چیزی باشید. اما در سمت دیگر ماجرا نباید از معایب این حوزه از مکانیک خودرو به سادگی عبور کرد.

آیا تعویض روغنی شغل خوبی است؟

یکبار دیگر به سوالات زیر نگاهی بیندازید و به آن‌ها یک پاسخ صریح دهید:

  • آیا می‌توانم در انتهای هفته که بازار کار داغ است، کار کنم؟
  • آیا می‌توانم با روغنی شدن و کثیف شدن لباس‌ها و ظاهرم کنار بیایم؟
  • آیا می‌توانم محصولات خوب را برای سرویس هرچه بهتر مشتریان شناسایی کنم؟

اگر جواب سوالات بالا مثبت باشد، به این معنی است که شما برای ورود به این حرفه ساخته شده‌اید. در واقع شما می‌توانید با یادگیری تعویض روغن و آپارات خودرو گام بلندی برای موفقیت شغلی بردارید. اما اگر جواب سوالات بالا منفی است، بهتر است به دنبال یک حرفه دیگر برای خودتان بگردید.

با دوره های ایران آی ال او تعویض روغنی را یاد بگیرید

به‌لطف جذابیت و درامد شغل تعویض روغنی بسیاری از جوانان و نوجوانان به این حرفه علاقه پیدا می‌کنند. یادگیری این مهارت می‌تواند برای شما یک فرصت استثنایی محسوب شود، چرا که درامدهای بالایی انتظار شما را می‌کشند. اگر واقعا به این شغل علاقه دارید و اگر روحیات شما با تعویض روغن سازگاری دارد، بهتر است با شرکت در دوره‌های Iran ILO در سریع‌ترین زمان ممکن این مهارت را یاد بگیرید.
کار تعویض روغنی ایده آل است، به شرطی که علاوه‌بر قبول معایب آن، تخصص کافی در سرویس خودروها را داشته باشید. ایران آی ال او مفتخر است با ارائه آموزش‌های روز و مدرک بین المللی تعویض روغنی شما را در رسیدن به مقصد همراهی کند. با دریافت مدرک از موسسه ایران آی ال او ضمن برخورداری از فرصت‌های شغلی مناسب، می‌توانید برای اشتغال در خارج از کشور اقدام کنید، چرا که مدرک شما قابلیت ترجمه داشته و در سراسر دنیا مورد پذیرش است.

برچسب ها:
لینک کوتاه :
سعیده رحیمی

2.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه