بازار کار PLC؛ میزان درآمد متخصص plc از شغل پی ال سی چقدر است؟

بازار کار plc در ایران

در سالهای اخیر بازار کار PLC در ایران به صورت چشم گیری افزایش یافته است طوری که شغل پی ال سی را می‌توان یکی از مشاغل پر درآمد به شمار آورد. میزان اهمیت استفاده از plc (Programmable logic controller) در حوزه صنعتی و تولیدی به حدی است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، کاربرد پی ال سی‌ها (کنترل کننده منطقی برنامه پذیر) در اتوماسیون صنعتی و خانگی می‌توان گفت به یک ضرورت تبدیل شده است و این موارد نشان دهنده آینده شغلی بسیار روشن، در این حوزه کاری است.
البته که درآمد متخصص plc تقریبا ارتباط مستقیمی با میزان مهارت خواهد داشت. بنابراین اگر می‌خواهید در حوزه plc مشغول به کار شوید باید مهارت‌ها را به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای یاد بگیرید.
ضمناً جهت ثبت نام در دوره مربوطه می‌توانید به صفحه آموزش plc مراجعه کنید و برای اطلاع از مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری این حرفه به صفحه مدت یادگیری پی ال سی مراجعه کنید.

محتوای صفحه

معرفی شغل پی ال سی (plc)

شغل پی ال سی؛ یکی از مشاغلی است که به علت بازار کار مناسب و درآمد بالا، طرفداران زیادی دارد. بازار کار PLC در ایران به حدی پر سود است که می‌توان این حوزه را یکی از حوزه‌های پر درآمد دانست. در واقع شغل تکنسین PLC  از جمله مشاغلی مرتبط با برق صنعتی می‌باشد که توسط یک متخصص plc  (پی ال سی من) انجام می‌شود و درآمد متخصص plc به صورت مستقیم به میزان مهارت فرد بستگی دارد. پی ال سی به سیستم های کنترل کننده منطقی برنامه پذیر گفته می‌شود، که با استفاده از آن می‌توان سیگنال‌های ورودی دستگاه‌های صنایع مختلف را کنترل کرد. فرد پس از کسب مهارت پی ال سی از طریق شرکت در دوره‌های آموزشگاه فنی، می‌تواند وارد بازار کار شود.

به عنوان مثال فرض کنید قرار است یک سیستم گرمایشی برقی را روشن کنید. اما از شما‌ خواسته شده که سیم کشی را طوری انجام دهید تا سیستم همیشه با یک دقیقه تاخیر روشن شود. در اینگونه مواقع می‌توانید از پی ال سی‌ کار کمک بگیرید و عملکرد سیستم گرمایشی مورد نظر را کنترل کنید.

پی ال سی یک رشته شغلی بسیار پیچیده است. اگر به این رشته پر درآمد و آینده ساز علاقه‌مند هستید، می‌توانید به راحتی با گذراندن چند ماه دوره آموزشی در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، مهارت‌های لازم را کسب کنید. رشته پی ال سی به کسانی توصیه می‌شود، که علاقه زیادی به آن داشته و ‌پشتکار فراوانی دارند. البته بازار کارPLC  در ایران نسبت به سایر کشورها متفاوت می‌باشد.

متخصص شغل پی ال سی که از مشاغل مرتبط با برق صنعتی محسوب می شود
از آنجایی که بازار کار PLC در ایران بسیارپردرآمد است، می‌توان پس از کسب مهارت‌های برنامه نویسی پی ال سی به عنوان یک شخص حرفه‌ای از درآمد بالایی برخوردار شوید.

گرچه این رشته بیشتر در کشور‌های پیشرفته بازار کار پر رونق دارد‌. چرا که کشورهای پیشرفته دارای شرکت‌های صنعتی زیادی هستند و‌ بیشتر نیازمند متخصصین پی ال سی می‌باشند.اما پی ال سی در ایران هم نیز یک رشته پر درآمد با بازار کار فوق‌العاده تلقی می‌شود. چرا که ایران نیز یک کشور صنعتی به حساب آمده‌ و متخصصین این رشته می‌توانند در ایران موقعیت‌های شغلی مختلفی داشته باشند.
از طرفی در ایران با کمبود متخصصین در این حوزه روبرو هستیم. به همین دلیل اگر بتوانید پی ال سی را به خوبی آموزش ببینید و مهارت کسب کنید، می‌توانید فورا در شرکت‌ها استخدام شده و مشغول به کار شوید.

برای ورود به بازار کار plc در ایران چه مهارت‌هایی را باید کسب کنیم؟

یک تکنسینPLC  برای درآمد زایی ازplc  و ورود به بازار کار این رشته، می‌بايست مهارت‌های گوناگونی کسب نماید. اگر می‌خواهید در این رشته به بالاترین درآمد دست یابید، باید مهارت‌های زیر را کسب کنید:

  • برنامه نویسی یکی از مهارت‌های plc (پی ال سی)
  • مشتری مداری
  • عیب یابی و حل مسئله جزو مهارت‌های plc (پی ال سی)
  • از دیگر مهارت های پی ال سی می‌توان به تحلیل سیستم اشاره کرد
  • تخصص در ریاضیات از مهارت‌های مورد نیاز در شغل پی ال سی
  • –          – کار با سیستم‌های کامپیوتری از مهارت‌های ضروری یک متخصص plc

در ادامه برای این که موارد به صورت کامل‌تر مشخص شوند به شرح هر کدام از مهارت‌های گفته شده می‌پردازیم

برنامه نویسی از مهارت های مورد نیاز یک متخصص plc

همانطور که می‌دانید دستگاه‌های پی ال سی بر مبنای کد نویسی کار می‌کنند. پس برای اینکه به سیستم پی ال سی فرمان بدهید و‌ بتوانید از آن‌ها استفاده کنید، می‌بايست به مهارت برنامه‌نویسی در صنعت برق صنعتی کاملا مسلط باشید.

مشتری مداری

یکی از روش‌های کسب درآمد از این رشته دریافت پروژه پی ال سی و جذب مشتری می‌باشد. به همین دلیل مهارت مشتری مداری می‌تواند در این زمینه بسیار به شما کمک کند‌. یک متخصص پی ال سی باید فن بیان و روابط عمومی بالایی داشته باشد و‌ بتواند به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار نماید‌. در این صورت این مهارت به شما کمک می‌کند، روز به روز شناخته تر شده و با جذب مشتریان بیشتر درآمدتان نیز افزایش می‌یابد.

عیب یابی و حل مسئله از مهارت های متخصص plc

یکی دیگر از مهارت های مهمی که در رشته پی ال سی باید کسب نمایید، عیب‌یابی می‌باشد. شما باید بتوانید در کوتاه‌ترین مدت زمان عیوب دستگاه های پی ال سی را شناسایی نموده و بهترین راه حل برای رفع آن‌ها را بیابید.

تحلیل سیستم از مهارت های یک متخصص پی ال سی

برای ورود به بازار کار این رشته، باید تا‌ حد زیادی به تحلیل سیستم‌های پی ال سی مسلط باشید. یعنی برروی تمامی اجزا و قسمت‌های دستگاه تسلط داشته و به راحتی بتوانید با آن کار کنید.

مهارت در ریاضیات

اگر در ریاضیات مهارت بالایی دارید، آسان‌تر می‌توانید در رشته پی ال سی به موفقیت برسید. چرا که ممکن است هنگام کار با پی ال سی در رشته برق صنعتی، با اعداد و ارقام نیز سر و کار داشته باشید.

کار با سیستم‌های کامپیوتری

پی ال سی را می‌توان جز دستگاه‌های کامپیوتری به حساب آورد. به همین دلیل مهارت کار با سیستم‌های کامپیوتری نیز، می‌تواند در این زمینه به شما بسیار کمک نماید.

شغل پی ال سی؛ روش‌های کسب درآمد از تخصص plc (پی ال سی)

روش‌های زیادی برای کسب درآمد از این رشته وجود دارد. به همین دلیل می‌توان گفت شما به عنوان یک متخصص پی ال سی، می‌توانید در ده‌ها فرصت شغلی مختلف مشغول به کار شوید.

از بازار کار PLC در ایران می توان به استخدام در شرکت یا کار آزاد اشاره کرد
میزان درآمد متخصص plc به انتخاب نوع کسب کار اعم از پروژه‌ای، آزاد، کارمندی و میزان حرفه یا تخصص فرد بستگی دارد.

 در ادامه به سه مورد از بهترین روش‌های کسب درآمد از این رشته، اشاره نموده‌ایم:

استخدام شدن در شرکت‌ها

در روش اول شما‌ می‌توانید به عنوان متخصص plc در شرکت‌های پی ال سی محور استخدام شوید. برای استخدام می‌بايست رزومه و سوابق کاری خود را برای متخصصین این رشته ارسال کنید. اگر مهارت و تجربه کافی داشته باشید، شرکت‌ها فورا شما را به استخدام خود در می‌آورند. در این روش شما‌ کمترین میزان درآمد را خواهید داشت. چرا که‌ در شرکت‌ها معمولا یک‌ حقوق ثابت برای متخصصین پی ال سی در نظر گرفته می‌شود. پس نمی‌توان انتظار داشت بیش از چند ده میلیون درآمد داشته باشید.

درآمد متخصص plc به صورت آزاد

در روش دوم شما می‌توانید به صورت آزاد کار کنید. یعنی با کارفرمایان مذاکره نموده و از آن‌ها پروژه کاری بگیرید. اگر در جلب نظر و رضایت کارفرما موفق عمل کنید، شک نکنید درآمد فوق العاده بالایی کسب خواهید کرد‌. چرا که کار به صورت آزاد برایتان سود بیشتری دارد و خودتان می‌توانید میزان سود و درآمدتان را تعیین کنید‌. اما در این روش درآمد شما بستگی به تعداد مشتری‌هایتان دارد. برای مثال ممکن است در یک ماه میلیون‌ها تومان درآمد داشته باشید، اما درآمد ماه بعدی درآمد شما کاملا صفر باشد‌. پس در این روش باید همواره برای جذب مشتری و دریافت پروژه تلاش کنید.

در این روش شما می‌توانید از طریق سایت‌ها و رسانه‌های کاریابی، با کارفرمایان گفتگو کنید و از آن‌ها پروژه کاری بگیرید‌‌. مهمترین مزیت این روش درآمد نامحدود آن است. همچنین در این روش شما خودتان ساعات کاری‌تان را انتخاب می کنید و چون کار به صورت پروژه‌ای است، ممکن است هر روز نیاز به حضور شما نباشد.

تدریس در آموزشگاه

تدریس در آموزشگاه سومین شیوه کسب درآمد از رشته پی ال سی است. در این روش اگر موفق عمل کنید بیشترین درآمد را کسب خواهید کرد. برای تدریس در درجه اول می‌توانید رزومه کاری خود را، برای آموزشگاه‌های فنی حرفه ای ارسال کنید. اگر رزومه شما مورد تایید قرار گیرد، می‌توانید علم و دانش خود را به کار آموزان این رشته آموزش دهید. اما برای اینکه بتوانید از طریق تدریس پی ال سی درآمد بیشتری کسب کنید، می‌توانید آموزشگاه خودتان را تاسیس کنید. اگر بودجه زیادی در اختیار دارید، آموزشگاه خود را تاسیس و اقدام به جذب کارآموز نمایید. در این صورت قطعا موفق به کسب درآمد بالاتری خواهید شد.

اما به هر حال کار به صورت آزاد در رشته پی ال سی، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. در درجه اول اکثر کارفرمایان در این روش بسیار سخت به شما اطمینان می‌کنند. به همین دلیل دریافت پروژه معمولا کار ساده‌ای نیست. از طرفی برای جذب مشتری باید تبلیغات زیادی داشته باشید و مراحل دشوار‌تری را طی کنید. همچنین تبلیغات می‌تواند هزینه‌هایی را نیز برایتان در پی داشته باشد.

میزان درآمد متخصص plc چقدر است؟

درآمد متخصص plc  که مهارت زیادی داشته باشد، قطعا بسیار بالا خواهد بود. البته میزان درآمد متخصصین با یکدیگر ممکن است متفاوت باشد. اگر می‌خواهید در این رشته مشغول به کار شوید، باید بدانید که درآمد شما بستگی به عوامل مختلفی دارد.‌

میزان درآمد متخصص plc بسیار پر رونق می باشد و متقاضی زیادی دارد.
در صورتی که وارد شغل پی ال سی شوید، به دلیل وجود بازار کار پررونق، از میزان درآمد بالایی برخوردار خواهید شد.

 در ادامه این عوامل را ذکر نموده‌ایم:

سرعت انجام کار یه متخصص plc

سرعت انجام کار در پروژه‌های پی ال سی بسیار مهم است. اگر بتوانید در کوتاه‌ترین زمان کار را انجام دهید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. البته افزایش سرعت زمانی اتفاق می‌افتد که شما تکرار و‌ تمرین زیادی داشته و به این رشته کاملا مسلط شوید.

کیفیت انجام کار

مهمترین‌ عاملی که در میزان درآمد شما تاثیرگذار است، کیفیت کارتان می‌باشد. اگر با نهایت کیفیت پروژه‌های پی ال سی را به انجام برسانید، قطعا درآمد بالاتری دارید.

میران تخصص و تجربه در پی ال سی

یک متخصص پی ال سی با تجربه و کاردان، درآمد بالاتری نسبت به افراد تازه کار دارد. چرا که به علت تخصص بالایی که دارد، می‌تواند در این رشته با کیفیت بالاتری کار انجام دهد.

انتخاب روش کسب درآمد از شغل پی ال سی

درآمد شما بستگی به روش کسب درآمدتان نیز دارد. برای مثال استخدام شدن در شرکت‌های پی ال سی محور نسبت به تدریس در آموزشگاه‌ها، درآمد کمتری دارد.

شغل پی ال سی در کشور مورد نظر

رشته پی ال سی جز پردرآمد‌ترین مشاغل در ایران به شمار می‌رود. اما این شغل در کشورهای اروپایی صنعتی، درآمد فوق‌العاده بالاتری دارد.

ورود به بازار کار PLC در ایران؛ شروع یادگیری

اگر به رشته پر درآمد و آینده ساز پی ال سی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید وارد شغل پی ال سی شده و میزان درآمد متخصص plc را داشته باشید، می‌توانید جهت یادگیری مهارت‌های عملی و تئوری آن اقدام کنید، برای این کار می‌توانید به یک آموزشگاه مجاز مراجعه کرده و جهت ثبت نام اقدام نمایید.

 آموزشگاه معتبر فنی ایران ilo؛ دارای اساتید متخصص و با تجربه، کلاس‌های آموزشی مجهز و خوابگاه می‌باشد، همچنین در پایان دوره مدرک رسمی بین المللی ارائه می دهد، که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی وارد شغل پی ال سی شده و ازمیزان درآمد متخصص plc برخوردار شوید. با داشتن مدرک می‌توانید از مزایایی دیگری هم مانند مهاجرت، دریافت وام و مجوز برخوردار شوید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و شرایط ثبت نام در دوره و یا بازار کار PLC در ایران می‌توانید با مشاورین ما تماس گرفته و هرگونه سوال خود را در این خصوص رفع کنید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه