مدرک بین المللی برق صنعتی فنی و حرفه ای؛ شرایط، نحوه دریافت و هزینه ها

دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO

آیا می‌خواهید با صرف کمترین زمان در حوزه برق صنعتی مدرک بگیرید و به عنوان تکنسین برقکار وارد بازار کار شود؟ آیا جهت استخدام در کارخانجات صنعتی یا دریافت ویزای کاری نیاز به مدرک بین المللی برق صنعتی دارید؟ آیا از مزیت‌های مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی اطلاع دارید؟

طبق بررسی‌هایی انجام شده از آنجایی که مدرک برق صنعتی بین المللی فنی و حرفه ای در سراسر جهان معتبر بوده، می‌توانید به راحتی به بسیاری از کشور‌های عضو سازمان جهانی کار ilo نظیر آلمان، کانادا … مهاجرت کنید همچنین با استفاده از گواهینامه برق ساختمان می‌توانید به راحتی به عنوان مهندس برق در شرکت و کارخانجات استخدام شوید. در ادامه به این اشاره می‌کنیم که نحوه اخذ مدرک بین الملی برق به چه صورت است؟ انواع مدرک برق کدامند؟ هزینه آن به چه صورت است؟ و شرایط دریافت آن چیست؟

محتوای صفحه

چرا به مدرک برق صنعتی نیاز خواهید داشت؟

می‌توان گفت اخذ مدرک برق صنعتی شرط ورود شما به بازار کار در حوزه برق است. در واقع داشتن مدرک تاییدیه اثبات سطح توانایی و تخصص شما در رشته برق خواهد بود. در جدول زیر به ویژگی‌های این مدرک به صورت خلاصه اشاره شده است:

ردیفنوعویژگی مدرک بین المللی برق صنعتی
1نحوه اخذ مدرکبا شرکت در دوره آموزشگاه فنی و حرفه ای-تحصیل
2مزیت اخذ مدرکورود به بازار کار + امکان مهاجرت + اخذ وام
3انواع مدرک برق صنعتیمدرک درجه 2 و درجه 1
4هزینه اخذ مدرک برق صنعتی2.500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان
5کشورهای قابل مهاجرت با مدرک برق صنعتیکشور‌های عضو سازمان جهانی کار(ILO)
مدت زمان دریافت مدرکبین 45 روز تا 2 ماه

تخصص‌هایی مانند: سیم کشی، طراحی انواع مدار فرمان، مونتاژ انواع تابلو برق،مونتاژ انواع تابلو برق، تاسیسات برق صنعتی و تخصص در شناخت و استفاده از تجهیزات برقی و… از جمله مهارت‌هایی است که برقکار صنعتی در آموزشگاه ایران ILO کسب کرده و مدرک آن را دریافت می کند.
به همین دلیل است که با استفاده از این مدرک می‌توانید، جهت مهاجرت یا استخدام در شرکت های معتبر داخلی اقدام نمایید. پس از سپری شدن کلاس‌های آموزشی که به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود. کار آموز می‌تواند گواهینامه معتبر را با شرکت در آزمون از سازمان فنی حرفه ای دریافت کند. جهت دریافت مدرک برق صنعتی می‌توانید به صفحه دوره آموزش برق صنعتی مراجعه نمایید.

مزیت مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی

به صورت کلی مزیت‌های داشتن مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای به شرح زیر است:

 • امکان دریافت وام خوداشتغالی با مدرک برق صنعتی
 • ورود به بازار کار پر رونق
 • مهاجرت با مدرک برق صنعتی

امکان دریافت وام خوداشتغالی

داشتن مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای این امکان را به کارآموز می‌دهد تا بتواند از وام‌های مربوط به اشتغال زایی بهره‌مند شود. با استفاده از این فرصت می‌تواند کسب و کار خود را سریع‌تر راه‌اندازی کند.

ورود به بازار کار پر رونق

همانطور که گفته شد یکی از پر رونق ترین مشاغلی که می‌توان به آن اشاره کرد، مشاغل فنی است. کارآموز با دریافت مدرک برق کار حرفه ای می‌تواند به راحتی وارد بازار کار شود، در شرکت های بزرگ استخدام شده یا در صورت تمایل کسب و کار خود را راه‌اندازی نماید.

فراهم شدن شرایط مهاجرت

بعد از سپری شدن دوره آزمایش و کارآموزی و دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، کارآموز می‌تواند با داشتن گواهینامه جهت دریافت ویزای کاری اقدام نماید و به عنوان یک متخصص جهت کار به خارج از کشور مهاجرت کند.

آشنایی با انواع مدرک بین المللی برق صنعتی

رشته برق صنعتی شامل بخش‌های متفاوتی بوده از این رو مدرک برق صنعتی که توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور ارائه می شود، به سه دسته مدرک گذر مهارتی، مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای، مدرک رسمی تقسیم می‌شوند. از بین مدارکی که گفته شده مدرک رسمی از اعتبار بیشتری نسبت به بقیه برخوردار است. که قابلیت ترجمه را دارد و می توان گفت در 186 کشور جهان معتبر است. مدارکی که به صورت رسمی ارائه می‌شوند شامل دو سطح به شرح زیر می باشند:

مدرک درجه دو برق صنعتی

مدرک فنی و حرفه‌ای برق صنعتی درجه 2 که از نوع مدرک پایه و در واقع برخلاف درجه آن، سطح ابتدایی آموزش است. در واقع شما پس از گذراندن این مرحله و اخذ مدرک درجه دو برق صنعتی می‌توانید وارد مرحله بعدی شوید.

مدرک درجه یک برق صنعتی

این نوع مدرک که به آن مدرک فنی حرفه‌ای برق صنعتی درجه 1 یا نوع پیشرفته گفته می‌شود در واقع پس از مدرک برق صنعتی درجه دو‌، دریافت می‌شود. پس از گذراندن این درجه، سطح دانش و مهارت شما افزایش یافته و به راحتی می‌توانید با تکیه بر دانش‌هایی که به صورت عملی و تئوری یاد گرفته‌اید، وارد بازار کار شوید.

بسیاری از شرکت‌ها به دنبال فردی هستند که در مونتاژ و طراحی انواع تابلو برق صنعتی، توانایی و تخصص لازم را داشته باشد. اما برای کسانی که می‌خواهند به دلایل علاقه‌مندی یا پیشرفت شغلی در حوزه برق صنعتی تخصص بیشتری را کسب کنند. می‌توانند دوره‌های PLC که موضوع آن تخصصی‌تر و گسترده‌تر است را نیز شرکت کنند. در واقع می توان گفت گواهي نامه تابلو برق صنعتی یک پیش نیاز جهت دریافت مدرک PLC محسوب می‌شود.

در مورد مدت زمان یادگیری این رشته باید بگوییم که دوره به صورت آموزشی و در 8 سرفصل به کارآموز تدریس می شود. در کل به مدت 60 ساعت آموزش بوده که در گواهی نهایی که دریافت می کنید مدت 60 ساعت ذکر خواهد شد.

هزینه دریافت انواع مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برق صنعتی

همانطور که به آن اشاره شده هزینه اخذ مدرک بین المللی برق صنعتی بسیار به‌صرفه است. به نحوی که شما پس از این دوره به راحتی می‌توانید وارد بازار کار شده و در چند ماه اولیه هزینه کل دوره را بدست آورید. به صورت کلی قیمت دریافت انواع مدرک برق صنعتی به شرح زیر است:

قیمت دوره برق صنعتی (سطح یک)
هزینه دوره تئوری و عملی 30 ساعته (شهریه عمومی)2500000
هزینه کلاس تئوری و عملی 30 ساعته (شهریه نیمه خصوصی)3500000
هزینه آموزش تئوری و عملی 30 ساعته (خصوصی)4500000
قیمت دوره برق صنعتی (سطح دو ویژ بازار کار)
هزینه دوره عملی 60 ساعته (شهریه عمومی)3000000
هزینه کلاس عملی 60 ساعته (شهریه نیمه خصوصی)4000000
هزینه آموزش عملی 60 ساعته (خصوصی)5000000

مدرک فنی حرفه‌ای سطح درجه یک برق صنعتی مناسب افرادی است که می‌خواهند دیپلم دریافت نمایند. همچنین مدرک سطح درجه دوم برق صنعتی مناسب افرادی است که می‌خواهند پس از گذراندن دوره با استفاده از مهارت‌هایی که آموخته‌اند وارد بازار کار شوند.

مزایای دریافت مدرک برق قدرت از آموزشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

افرادی که قصد ورود به رشته برق صنعتی را دارند روش‌های مختلفی برای یادگیری و ورود به بازار کار وجود دارد. اما دریافت مدرک برق قدرت از آموزشگاه های معتبر فنی و حرفه ای تضمین برخی موارد مهمی است که می‌تواند پس از اتمام دوره بسیار مورد استفاده قرار بگیرید. یکی از مهمترین مزایای دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی مهاجرت و افزایش سرعت ورود به بازار کار است، از مزایای دیگر شرکت در دوره برق صنعتی آموزشگاه معتبر فنی و حرفه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار آموز می‌تواند صفر تا صد برقکاری را طی آموزش‌های علمی و عملی بیاموزد.
 • مدت زمانی که صرف آموزش می‌شود بسیار کوتاه‌تر از روش‌های دیگری مانند شاگردی در یک مغازه الکتریکی و درس خواندن در هنرستان و رشته برق است.
 • در نهایت مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی که از سمت سازمان فنی‌حرفه‌ای کشور به شما اعطا می‌گردد معتبر بوده و نشان دهنده مهارت شماست.

حتی برای افرادی هم که قصد دارند به سرعت وارد بازار کار شوند ما پیشنهاد می‌کنیم حتما به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنند.

مراحل دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی

به جهت این که بتوانید به درستی مسیر دریافت مدرک را طی کنید ما در اینجا برای شما مراحلی را مشخص کرده‌ایم تا با طی کردن آن بتوانید به هدف نهایی خود و دریافت گواهی نامه فنی و حرفه‌ای برق قدرت برسید مراحل به شرح زیر هستند:

 • ابتدا باید یک آموزشگاه خوب و معتبر را انتخاب کنید.
 • سپس مدارک خود را جهت ثبت نام اولیه به آموزشگاه ارائه دهید.
 • پس از شروع آموزش‌ها، ابتدا به صورت تئوری مباحث توسط اساتید آموزش داده می‌شوند.
 • سپس ابزار کار و تجهیزات برقی ساختمان معرفی می‌شوند.
 • سپس آموزش‌های عملی نیز آغاز شده که در این مرحله شما وارد کارگاه مخصوص آموزش عملی در آموزشگاه خواهید شد.
 • پس از سپری کردن آموزش‌های تئوری و عملی حال نوبت به شرکت در آزمون است. این آزمون از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود. ابتدا باید در آزمون تئوری نمره قبولی را کسب نمایید و پس از آن در آزمون عملی شرکت کرده و قبول شوید.
 • با پشت سر گذاشتن این مراحل مدرک پایانی بین المللی و فنی حرفه‌ای برق صنعتی از سمت آموزشگاه برای شما ارائه می‌شود.

البته اخیرا مدرک‌های فنی حرفه‌ای دیگر به صورت کاغذی نیستند و شخص پس از قبولی در آزمون فنی حرفه‌ای، نمره قبولی و کد ملی آن در سیستم سازمان فنی حرفه ای کشور ثبت خواهد شد و در هر زمان با استفاده از کد ملی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

مدرک برق صنعتی برای مهاجرت بهتر است یا مدرک برق ساختمان؟

در صورتی که می‌خواهید مدرک برق صنعتی را برای مهاجرت کسب نمایید، مواردی مانند مدت زمان دریافت گواهی فنی حرفه‌ای و اعتبار مدرک از مواردی است که برای شما بسیار مهم بوده و باید به آن اهمیت دهید. از این جهت ما تصمیم گرفتیم دو مدرک برق صنعتی و مدرک برق ساختمان را از نظر مدت دریافت مدرک و اعتبار آن مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به شرح هر کدام از این دو مدرک برق قدرت و ساختمان می‌پردازیم:

مدت زمان دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی و برق ساختمان

مدت زمان طی کردن کلاس‌ها برای بسیاری از افراد که می‌خواهند‌ مهاجرت کنند بسیار مهم است. در مورد نحوه برگزاری کلاس‌ها به صورت عادی، نیمه فشرده و فشرده در هر دو نوع رشته(برق صنعتی و ساختمان) به یک صورت انجام می‌شود. اما از آن جایی که حوزه برق صنعتی عمیق‌تر و سرفصل‌های آن بیشتر است مدت زمان یادگیری و کلاس‌ها آن طولانی‌تر برگزار می‌شود. اما همین دوره در مقایسه با برق ساختمان به دلیل آن که موضوع آن جزئی‌تر است مدت زمان برگزاری کلاس‌ها نیز کمتر خواهد بود.

اعتبار مدرک برق صنعتی و برق ساختمان

در صورتی که قصد مهاجرت دارید و موضوع اعتبار مدرک برق صنعتی فنی حرفه‌ای و برق ساختمان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است. باید بگوییم که هر دو مدرک مورد تایید سازمان فنی حرفه‌ای کشور بوده و قابلیت ارائه مدرک دو زبانه بین المللی را دارند. از این رو هر دوی آن اعتبار لازمه را جهت استخدام در شرکت‌های خارجی را دارا هستند.

شرایط دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی به صورت اقساطی چیست؟

برخی از افراد علاقه لازمه را جهت یادگیری و آموزش دارند اما به دلایلی مانند مشکلات مالی نمی‌توانند در دوره‌های فنی حرفه‌ای شرکت کنند. ما در آموزشگاه ایران ILO شرایطی را برای شما فراهم آورده‌ایم. تا در صورتی که شخصی به دلایل شرایط بد مالی، قادر نبوده تا در این دوره شرکت کند. در کلاس‌های آموزشی آموزشگاه حضور داشته باشد و مدرک بین الملی برق صنعتی را جهت ورود به دنیای کسب و کار، دریافت نماید.

اهمیت ثبت نام در یک آموزشگاه معتبر فنی حرفه‌ای

متاسفانه در طی سالهای کاری خود به صورت متعدد متوجه شده‌ایم بسیاری از هنرجوان بنا به دلایلی مانند هزینه ارزان‌تر، سرعت بیشتر در روند یادگیری و … در مراکز آموزشی نامعتبر ثبت نام کرده‌اند و در انتها یا مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی دریافت نکرده یا این که مدرک برق صنعتی اخذ شده اعتبار چندانی نداشته است.
از این رو یک آموزشگاه فنی و حرفه‌ای معتبر خوب حداقل سبب اتلاف وقت و هزینه شما نمی‌شود و از همه مهم‌تر مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی که به شما داده می‌شود از اعتبار بالای بین‌المللی برخوردار است.

چرا آموزشگاه فنی‌ حرفه‌ای ایران ILO

در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO شرایطی فراهم شده است تا هنرجویان بتوانند با سپری کردن کلاس‌های تئوری و عملی، مدرک معتبر بین المللی برق صنعتی را با نمره بالا اخذ نمایند.

داشتن مزیت‌هایی مانند اساتید با تجربه، داشتن کارگاه‌های مجهز جهت آموزش عملی، اعطای مدرک فنی و حرفه‌ای معتبر و … شرایطی را فراهم آورده تا آموزشگاه ایران ILO بتواند کیفیت سطح آموزشی خود را آموزش داده و شرایط را برای کارآموزان فراهم کند تا وارد بازار کار شوند.

دریافت مدرک برق صنعتی؛ ثبت نام در آموزشگاه فنی‌ حرفه‌ای ایران ILO

در صورتی که یک آموزشگاه معتبر را انتخاب نمایید، می‌توانید به این اطمینان برسید که مسیر را جهت اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای درست طی کرده‌اید.

آموزشگاه ایران ILO با برگزاری دوره‌های برق به صورت تئوری و عملی، بسیاری از کارآموزان را وارد بازار کار کرده است و همچنین محیطی را فراهم آورده است تا در آن شرکت کنندگان بتوانند با آرامش کامل بر روی یادگیری مباحث تمرکز کنند و در پایان دوره مدرک بین المللی برق صنعتی دریافت نمایند. اگر شما هم می‌خواهید در آموزشگاه ثبت نام کنید و یا در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در مورد نحوه اخذ مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی، می‌توانید با شماره 02155965666 تماس گرفته و در مورد اخذ مدرک برق صنعتی فنی حرفه‌ای از مشاوران ما در آموزشگاه فنی حرفه‌ای ایران ILO مشاوره رایگان دریافت نمایید

برچسب ها:
لینک کوتاه :

2.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه