مدرک بین المللی برق صنعتی فنی و حرفه ای؛ شرایط، نحوه دریافت و هزینه ها

دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO

با پیشرفت در حوزه صنعت برق بسیاری از کشورها شاهد رشد تکنولوژی صنعتی شدند و در این میان داشتن مدرک برق صنعتی می‌تواند به افراد کمک کند تا به عنوان تکنسین برقکار وارد بازار کار برق صنعتی شامل: طراحی و مونتاژ انواع تابلو برق، طراحی انواع مدار فرمان، سیم کشی، تاسیسات برق صنعتی و …  شوند. همچنین از آنجایی که مدرک بین المللی برق صنعتی مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای است، در سطح جهانی معتبر بوده بنابراین علاوه بر داشتن آینده شغلی درآمد زا می تواند شرایط مهاجرت را برای بسیاری از کارآموزان فراهم کند.
تقاضای نیرو های برقکار صنعتی (دارای مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای) یا افرادی که دارای دیپلم برق (تحصیل در رشته برق) هستند. روز به روز در حال افزایش است. از این جهت می‌توان گفت اگر می‌خواهید وارد شغلی پر درآمد شوید رشته برق صنعتی یکی از بهترین رشته های پیش روی شماست.
جهت دریافت مدرک برق صنعتی می‌توانید به صفحه دوره آموزش برق صنعتی مراجعه کنید.

چرا به مدرک بین المللی برق صنعتی نیاز خواهید داشت؟

می‌توان گفت اخذ مدرک برق صنعتی شرط ورود شما به بازار کار در این حوزه است. در واقع داشتن مدرک تاییدیه اثبات سطح توانایی و تخصص شما در رشته برق خواهد بود. تخصص‌هایی مانند: سیم کشی، طراحی انواع مدار فرمان، مونتاژ انواع تابلو برق و تخصص در شناخت و استفاده از تجهیزات برقی و..  از جمله مهارت‌هایی است که برقکار صنعتی در آموزشگاه ایران ILO کسب می کند.
به همین دلیل است که با استفاده از این مدرک می‌توانید، جهت مهاجرت یا استخدام در شرکت های معتبر داخلی اقدام نمایید. پس از سپری شدن کلاس‌های آموزشی که به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود. کار آموز می‌تواند گواهینامه معتبر را با شرکت در آزمون از سازمان فنی حرفه ای دریافت کند. به صورت کلی مزیت‌های داشتن مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای به شرح زیر است:

امکان دریافت وام خوداشتغالی

داشتن مدرک برق صنعتی این امکان را به کارآموز می‌دهد تا بتواند از وام‌های مربوط به اشتغال زایی بهره مند شود. با استفاده از این امکان می تواند کسب و کار خود را سریع تر راه اندازی کند.

ورود به بازار کار پر رونق

همانطور که گفته شد یکی از پر رونق ترین مشاغلی که می توان به آن اشاره کرد، مشاغل فنی است. کارآموز با دریافت مدرک برق کار حرفه ای می تواند در شرکت های بزرگ استخدام شود و در صورت تمایل کسب و کار خود را راه اندازی نماید.

فراهم شدن شرایط مهاجرت

بعد از سپری شدن دوره آزمایش و کارآموزی و دریافت گواهینامه برق صنعتی از سازمان فنی و حرفه ای کشور، کارآموز می تواند به عنوان یک متخصص جهت کار در خارج از کشور اقدام کند.

آشنایی با انواع مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای

رشته برق صنعتی شامل بخش های متفاوتی بوده از این رو مدارکی که توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور ارائه می شود، به سه دسته مدرک گذر مهارتی، مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای ، مدرک رسمی تقسیم می شود. از بین مدارکی که گفته شده مدرک رسمی از اعتبار بیشتری نسبت به بقیه نیز برخوردار است. که قابلیت ترجمه را دارد و می توان گفت در 186 کشور جهان معتبر است. مدارکی که به صورت رسمی ارائه می شوند شامل دو سطح به شرح زیر می باشند:

مدرک درجه دو برق صنعتی

مدرک درجه دو که از نوع مدرک پایه و در واقع برخلاف درجه آن، سطح ابتدایی آموزش است. در واقع شما پس از گذراندن این مرحله و اخذ مدرک پایان می توانید وارد مرحله بعدی شوید.

مدرک درجه یک برق صنعتی

این نوع مدرک که به آن درجه یک یا نوع پیشرفته گفته می شود در واقع پس از مدرک درجه دو ، دریافت می شود. پس از گذراندن این درجه، سطح دانش و مهارت شما افزایش یافته و به راحتی می توانید با تکیه بر دانش هایی که به صورت عملی و تئوری یاد گرفته اید. وارد بازار کار شوید.

بسیاری از شرکت ها به دنبال فردی هستند که در مونتاژ و طراحی انواع تابلو برق صنعتی، توانایی و تخصص لازم را داشته باشد. اما برای کسانی که می خواهند به دلایل علاقه مندی یا پیشرفت شغلی در حوزه برق صنعتی تخصص بیشتری را کسب کنند. می توانند دوره های PLC  که موضوع آن تخصصی تر و گسترده تر است را نیز شرکت کنند. در واقع می توان گفت گواهي نامه تابلو برق صنعتی یک پیش نیاز جهت دریافت مدرک PLC محسوب می شود.

در مورد مدت زمان یادگیری این رشته باید بگوییم که دوره به صورت آموزشی و در 8 سرفصل به کارآموز تدریس می شود. در کل به مدت 60 ساعت آموزش بوده که در گواهی نهایی که دریافت می کنید مدت 60 ساعت ذکر خواهد شد.

هزینه دریافت انواع مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برق صنعتی

همانطور که به آن اشاره شده هزینه اخذ مدرک بین المللی برق صنعتی بسیار به صرفه است. به نحوی که شما پس از این دوره به راحتی می توانید وارد بازار کار شده و در چند ماه اولیه هزینه کل دوره را بدست آورید. به صورت کلی قیمت دریافت انواع مدرک برق صنعتی به شرح زیر است:

قیمت دوره برق صنعتی (سطح یک)
هزینه دوره تئوری و عملی 30 ساعته (شهریه عمومی)2500000
هزینه کلاس تئوری و عملی 30 ساعته (شهریه نیمه خصوصی)3500000
هزینه آموزش تئوری و عملی 30 ساعته (خصوصی)4500000
قیمت دوره برق صنعتی (سطح دو ویژ بازار کار)
هزینه دوره عملی 60 ساعته (شهریه عمومی)3000000
هزینه کلاس عملی 60 ساعته (شهریه نیمه خصوصی)4000000
هزینه آموزش عملی 60 ساعته (خصوصی)5000000

مدرک سطح درجه یک برق صنعتی مناسب افرادی است که می خواهند دیپلم را دریافت نمایند. مدرک سطح درجه دوم برق صنعتی مناسب افرادی است که می خواهند پس از گذراندن دوره با استفاده از مهارت هایی که آموخته اند وارد بازار کار شوند.

مزایای دریافت مدرک برق قدرت از آموزشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

افرادی که می خواهند وارد رشته برق صنعتی دارند روش های مختلفی برای یادگیری و ورود به بازار کار وجود دارد. اما دریافت مدرک برق قدر از آموزشگاه های معتبر فنی و حرفه ای به دلایل زیر توصیه می شود:

  • کار آموز می تواند صفر تا صد برقکاری را طی آموزش های علمی و عملی بیاموزد.
  • مدت زمانی که صرف آموزش می شود بسیار کوتاه تر از روش های دیگری مانند شاگردی در یک مغازه الکتریکی و درس خواندن در هنرستان و رشته برق است.
  • در نهایت مدرکی که به شما اعطا می گردد معتبر بوده و نشان دهنده مهارت شماست.

حتی برای افرادی هم که قصد دارند به سرعت وارد بازار کار شوند ما پیشنهاد می کنیم حتما به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنند.

مراحل دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی

به جهت این که بتوانید به درستی مسیر دریافت مدرک را طی کنید ما در اینجا برای شما مراحلی را مشخص کرده ایم تا با طی کردن آن بتوانید به هدف نهایی خود و دریافت گواهی نامه فنی و حرفه ای برق قدرت برسید مراحل به شرح زیر هستند:

  • ابتدا باید یک آموزشگاه خوب و معتبر را انتخاب کنید.
  • سپس مدارک خود را جهت ثبت نام اولیه به آموزشگاه ارائه دهید.
  • پس از شروع آموزش ها، ابتدا به صورت تئوری مباحث توسط اساتید آموزش داده می شوند.
  • سپس ابزار کار و تجهیزات برقی ساختمان معرفی می شوند.
  • سپس آموزش های عملی نیز آغاز  شده که در این مرحله شما وارد کارگاه مخصوص آموزش عملی در آموزشگاه خواهید شد.
  • پس از سپری کردن آموزش های تئوری و عملی حال نوبت به شرکت در آزمون است. این آزمون از طرف سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. ابتدا آزمون تئوری و در صورت قبولی وارد آزمون عملی می شوید.
  • و با پشت سر گذاشتن این مراحل مدرک پایانی بین المللی و فنی حرفه ای برق صنعتی از سمت آموزشگاه برای شما ارائه می شود.

البته اخیرا مدرک های فنی حرفه ای دیگر به صورت کاغذی نیستند و شخص پس از قبولی در آزمون فنی حرفه ای، نمره قبولی و کد ملی آن در سیستم سازمان فنی حرفه ای کشور ثبت خواهد شد. و در هر زمان با استفاده از کد ملی نیز در دسترس است.

مدرک برق صنعتی برای مهاجرت بهتر است یا مدرک برق ساختمان؟

در صورتی که می خواهید مدرک برق صنعتی را برای مهاجرت کسب نمایید، مواردی مانند مدت زمان دریافت گواهی فنی حرفه ای و اعتبار مدار از مواردی است که برای شما بسیار مهم بوده و باید به آن اهمیت دهید. در ادامه به شرح هر کدام از این دو مدرک برق قدرت و ساختمان می پردازیم:

مدت زمان دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی و برق ساختمان

مدت زمان طی کردن کلاس ها برای بسیاری از افراد که می خواهند مهاجرت کنند بسیار مهم است. در مورد نحوه برگزاری کلاس ها به صورت عادی، نیمه فشرده و فشرده در هر دو نوع رشته به یک صورت انجام می شود. اما از آن جایی که حوزه برق صنعتی عمیق تر و سرفصل های آن بیشتر است مدت زمان یادگیری و کلاس ها آن طولانی تر برگزار می شود. اما در مقایسه با برق ساختمان به دلیل آن که موضوع آن جزئی تر است مدت زمان برگزاری کلاس ها نیز کمتر خواهد بود.

اعتبار مدرک برق صنعتی و برق ساختمان

در صورتی که قصد مهاجرت دارید و موضوع اعتبار مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای و برق ساختمان برای شما همه است.  باید بگوییم که هر دو مدرک مورد تایید سازمان فنی حرفه ای کشور بوده و قابلیت ارائه مدرک دو زبانه بین المللی را دارند. از این رو هر دوی آن اعتبار لازمه را جهت استخدام در شرکت های خارجی را دارا هستند.

شرایط دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی به صورت اقساطی چیست؟

برخی از افراد  علاقه لازمه را جهت یادگیری و آموزش دارند اما به دلایلی مانند مشکلات مالی نمی توانند در دوره های فنی حرفه ای شرکت کنند. ما در آموزشگاه ایران ILO  شرایطی را برای شما فراهم آورده ایم. تا در صورتی که شخصی به دلایل شرایط بد مالی، قادر نبوده اند در این دوره شرکت کنند. حال با ایجاد شرایط پرداخت اقساطی این فرصت را برای آنها به وجود آوریم تا بتوانند در کلاس های آموزشی حضور داشته باشند و مدرک بین الملی برق صنعتی را جهت ورود به دنیای از کسب و کار، دریافت نمایند.

با ثبت نام در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO به ساده‌ترین روش ممکن مدرک بین المللی برق صنعتی دریافت کنید!

در صورتی که یک آموزشگاه معتبر را انتخاب نمایید، می توانید به این اطمینان برسید که مسیر را جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای درست طی کرده اید. در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO  شرایطی فراهم شده است تا هنرجویان بتوانند با سپری کردن کلاس های تئوری و عملی، مدرک معتبر بین المللی برق صنعتی را با نمره بالا  اخذ نمایند. داشتن مزیت هایی مانند اساتید با تجربه، دارای بودن کارگاه های مجهز جهت آموزش عملی، اعطای مدرک فنی و حرفه ای معتبر  و … شرایطی را فراهم آورده تا آموزشگاه ایران ILO بتواند کیفیت سطح آموزشی خود را آموزش داده و شرایط را برای کارآموزان فراهم کند تا وارد بازار کار شوند.

یکی از آموزشگاه های معتبری که توانسته است با برگزاری دوره های برق به صورت تئوری و عملی، بسیاری از کارآموزان را وارد بازار کار کند آموزشگاه فنی و حرفه ای ایران ILO  می باشد. محیطی که در آن شرکت کنندگان بتوانند در آن با آرامش کامل بر روی یادگیری مباحث تمرکز کنند و در پایان دوره  مدرک بین المللی برق صنعتی به کاراموزان رشته برق ارائه دهد. اگر شما هم می خواهید در آموزشگاه ثبت نام کنید و یا در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در مورد نحوه اخذ مدرک بین المللی، می توانید با آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO  تماس گرفته و در مورد اخذ مدرک برق صنعتی فنی حرفه ای مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه