مدرک برق ساختمان

مدرک برق ساختمان در آموزشگاه فنی حرفه ای

نیاز ورود به بازارکار پر رونق و مهاجرت سبب شده است تقاضا جهت اخذ مدرک برق ساختمان افزایش یابد. مدرک فنی در دو سطح درجه یک و درجه دو اعطا می گردد و پس از دوره برق ساختمان هنرجو می تواند به عنوان متخصص برقکار وارد یکی از مشاغل مربوط به برق ساختمان شوید. و کارهای مربوط به تعمیرات برق ساختمان، سیستم های امنیتی، برق کشی ساختمان مسکونی، سیستم های برق و روشنایی شود.
همچنین با داشتن مدرک بین المللی برق ساختمان فنی حرفه ای به راحتی می توانید در شرکت های معتبر با میزان درآمد بالا استخدام شده یا در صورتی که قصد مهاجرت به کشور های توسعه یافته دیگر را دارید، می توانید با داشتن مدرک بین المللی برق ساختمان در کوتاه ترین زمان جهت مهاجرت اقدام کنید.

محتوای صفحه

چرا به مدرک بین المللی برق ساختمان نیاز خواهید داشت؟

داشتن مدرک برق ساختمان فنی حرفه ای؛ در واقع نشان دهنده تخصص و مهارت های شما در حوزه برق ساختمان است. در حال حاضر مدارک در دو درجه 1 و درجه 2 ارائه می گردد. پس از اینکه کلاس های عملی و تئوری را در آموزشگاه های فنی و حرفه ای سپری کردید. می توانید در آزمون سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده و مدرک بین المللی برق ساختمان را اخذ نمایید. ورود به بازار کار در مدت زمان کوتاه، دریافت وام خود اشتغالی, اخذ مجوز کسب و کار، مهاجرت از جمله مهم ترین مزیت های داشتن این مدرک است.

بسیاری از افراد بدون اینکه مدرک رسمی داشته باشند و فقط با کسب تجربه در شغل برق ساختمان شروع به کار می کنند. اما در صورتی که بتوانید مدرک برق ساختمان را کسب نمایید از مزیت های زیر برخوردار خواهید شد:

دریافت وام خود اشتغالی به آسانی

از جمله مزیت هایی که می توانید از آن برخوردار شوید دریافت وام اشتغال زایی و تسهیلات با استفاده از مدرک برق ساختمان است. در این صورت می توانید کسب و کار خود را به صورت مستقل راه اندازی کنید.

استخدام در یک جایگاه شغلی مناسب

مدرک برق ساختمان فنی حرفه ای نشان دهنده میزان مهارت شما در این حرفه است. از این جهت به راحتی می توانید در یک جایگاه شغلی مناسب مشغول به کار شوید. همچنین در صورتی که میزان نمره شما در مدرک بالاتر  باشد درصد استخدام شما در یک شرکت معتبر افزایش می یابد.

امکان مهاجرت با مدرک برق ساختمان

با توجه به این که آزمون های فنی در سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شوند. مدارکی هم که از این سازمان دریافت می کنید از اعتبار بین المللی برخوردار است. از این جهت می توانید پس از اخذ مدرک برق ساختمان آن را ترجمه کرده و از آن جهت ویزای کاری در کشورهای دیگر استفاده نمایید.

آشنایی با انواع مدرک برق ساختمان فنی حرفه ای

کسانی که به دنبال اخذ مدرک بین المللی برق ساختمان هستند پیشنهاد می شود ابتدا مباحث مقدماتی مربوط به برق ساختمان درجه 2 را فرا گرفته و پس از اخذ گواهی به دنبال مباحث پیشرفته تر یا مدرک برق ساختمان درجه 1 بروند. در ادامه به شرح هر کدام از انواع مدرک های برق ساختمان می‌پردازیم:

مدرک درجه دو برق ساختمان

از آنجایی که مدرک درجه دو به عنوان پیش نیاز دوره پیشرفته است، ابتدا به آن اشاره می کنیم. در برق ساختمان درجه 2 مواردی مانند باز و بسته کردن انواع کلیدهای یک پل و تک پل، سیم کشی ساختمان و … توسط اساتید گفته می‌شود این موضوعات مربوط به مباحث مقدماتی هستند و در ابتدای کار آموزش داده می‌شوند.

مدرک درجه یک برق ساختمان

مدرک درجه یک یا مدرک پیشرفته را می‌توانید پس از اخذ مدرک درجه دو دریافت نمایید. بعد از دریافت این مدرک شما می‌توانید به راحتی مواردی مانند نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی، کار با لوازم برقی، طراحی پروژه ساختمان و … را انجام دهید. در انتهای دوره مدرکی که به شما اعطا می‌گردد از نوع مدرک رسمی بوده و نشان دهنده مهارت کامل شما در این حوزه است.

مزایای دریافت مدرک برق ساختمان از آموزشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

با این که روش‌های مختلفی برای یادگیری مهارت فنی و حرفه ای وجود دارد اما پیشنهاد می کنیم به دلیل داشتن یک سری مزیت ها، جهت اخذ مدرک بین المللی برق ساختمان به آموزشگاه های فنی و حرفه ای مراجعه کنید.

تعدادی از مزیت هایی که می‌توانیم در حال حاضر به آن اشاره کنیم به شرح زیر است:

  • از آنجایی که در دوره ی پیشرفته موارد مهم گرفته می شود، مهارت درجه 1 برابر با 6 سال تجربه کاری است.
  • همچنین دریافت مدرک و گذراندن دوره درجه 2 برابر با 4 سال سابقه کاری است.
  • بعد از دریافت مدرک برق ساختمان می‌توانید جهت اخذ مجوز اقدام کنید.
  • بعد از دریافت گواهینامه برق ساختمان می‌توانید از آن جهت دریافت وام خود اشتغالی استفاده کنید.
  • از آنجایی که مدرک فنی حرفه ای برق ساختمان از اعتبار بالایی برخوردار است. پس از دریافت گواهی می توانید با در دست داشتن آن به راحتی در شرکت‌های معتبر استخدام شوید.
  • همچنین از آنجایی که آزمون ها جهت اخذ مدرک در سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود. دیپلم دریافتی اعتبار بین المللی دارد. از این رو می‌توانید آن را ترجمه کرده و در شرکت های خارج از کشور مشغول به کار شوید.

آموزشگاه های فنی و حرفه ای شرایطی را برای شما فراهم می‌آوردند تا در مدت زمان کوتاهی به هدف خود برسید. و با در دست داشتن مدرکی که دریافت می‌کنید. می توانید اثبات کنید در این حوزه مهارت کافی، جهت انجام خدمات را دارید.

مراحل دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان

در صورتی که تمایل به اخذ مدرک برق ساختمان دارید اما نمی دانید از کجا شروع کنید یا این که نمی دانید چه مسیر را باید طی نمایید. ما در اینجا مراحلی را قرار داده ایم که صفر تا صد مسیر را به صورت کلی به شما نشان می دهد. به صورت برای دریافت مدرک بین المللی برق ساختمان باید مسیر زیر را طی کنید:

  • انتخاب یک آموزشگاه برق ساختمان معتبر
  • شرکت در کلاس های عملی و تئوری
  • مرحله نهایی و اخذ مدرک

نحوه انتخاب یک آموزشگاه فنی حرفه ای معتبر

انتخاب یک آموزشگاه معتبر یکی از مهم ترین و اصلی ترین گام ها برای دریافت مدرک برق ساختمان است. نحوه و چگونگی برگزاری کلاس ها و قیمت از جمله موارد مهمی می باشد که باید به آن توجه شود.

شرکت در کلاس ها

پس از انتخاب آموزشگاه، حال نوبت به برگزاری کلاس های است. هر کدام از سرفصل ها یکی پس از دیگری طبق استاندارد توسط اساتید آموزش داده می شوند.

مرحله نهایی و دریافت مدرک برق ساختمان

پس از این که مراحل را پشت سر گذاشتید باید به سازمان فنی و حرفه ای کشور جهت شرکت در آزمون فنی مراجعه کنید.  در صورتی که در آزمون قبول شوید، مدرک معتبر فنی به شما اعطا می گردد. در این مدرک مواردی مانند مشخصات کامل شما به همراه نمره دریافتی درج خواهد شد.

ما در آموزشگاه ایران ILO شرایطی نظیر اساتید مجرب، امکان اقامت در خوابگاه و … رافراهم آورده ایم تا شما بتوانید به راحتی این مراحل را پشت سر بگذارید.

مدرک برق ساختمان برای مهاجرت بهتر است یا مدرک برق صنعتی؟

بسیاری از افراد جهت فراهم آوردن شرایط مهاجرت اقدام به اخذ مدرک فنی می کنند. چرا که گواهی سازمان فنی و حرفه ای در بیش از 170 کشور معتبر بوده و فرصت خوبی را ایجاد می کند تا در کمپانی کشورهای عضو پیمان ILO  مشغول به کار شوید. و از این طریق ویزای کاری دریافت کنید.

اما از بین مدرک برق ساختمان و برق صنعتی کدام برای مهاجرت بهتر است؟
برای پاسخ به این سوال باید مواردی مانند هزینه، مدت زمان و اعتبار مدرک را بررسی کنید. از آنجایی که برق صنعتی نسبت به برق ساختمان دارای مباحث عمیق تری است مدت زمان آموزش و هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. همچنین از جهت قابل قبول بودن هم، هر دو مدرک به یک میزان از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. بنابراین اخذ مدرک بین المللی برق ساختمان از سازمان فنی و حرفه ای کشور بهترین انتخاب برای شما است.
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مطلب بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت را مطالعه کنید.

شرایط دریافت مدرک بین المللی برق ساختمان به صورت اقساطی چیست؟

در طی سالها تجربه کاری و آموزش، متوجه شده ایم برخی از افراد به رشته برق ساختمان علاقه مند هستند. اما هزینه کافی برای شرکت در کلاس ها را ندارند. از این جهت در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO شرایط پرداخت اقساطی را فراهم آورده‌ایم. ایجاد این امکان سبب شده است افرادی که توانایی مالی لازم را ندارند اما به دلایلی مانند نیاز ورود به بازار کار، مهاجرت، علاقه و … خواهان اخذ مدرک برق ساختمان هستند. همان هزینه آموزش را به صورت قسطی در طی دوره پرداخت کنند.

با ثبت نام در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO به ساده‌ترین روش ممکن مدرک بین المللی برق ساختمان دریافت کنید!

انتخاب یک آموزشگاه فنی حرفه ای معتبر  جهت اخذ مدرک برق ساختمان یکی از دغدغه های اصلی هنرجویان می باشد. برخورداری از مزیت هایی مانند اساتید با تجربه، آموزش به صورت عملی در کارگاه ها، مدرک فنی حرفه ای معتبر و …. از موارد ضروری است که هر آموزشگاه باید از آن برخوردار باشد. تا هنرجویان به راحتی بتوانند کلاس ها را سپری کرده و مدرک پایان دوره را دریافت نمایند.

ما در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO این شرایط را فراهم آورده ایم. همچنین با ایجاد مواردی مانند پرداخت اقساطی و استفاده از خوابگاه سعی کرده ایم یک گام بیشتر از دیگر آموزشگاه ها فرایند اخذ مدرک بین المللی برق ساختمان را آسان تر و راحت تر کنیم. تا در حین کلاس از آن برخوردار شوید و در پایان دوره مدرک بین المللی برق ساختمان از سازمان فنی حرفه ای کشور دریافت کنید.
اگر شما هم به عنوان متقاضی تمایل به ثبت نام در آموزشگاه ایران ILO دارید و یا درصورتی که در مورد هزینه، روند کلاس ها و شرایط دریافت مدرک فنی حرفه ای برق ساختمان دارای سوال یا ابهام هستید. می توانید با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه