دریافت مدرک فنی و حرفه ای؛ راهنمای صفر تا صد اخذ مدرک بین المللی قابل ترجمه

گرفتن مدرک بین المللی فنی حرفه ای (راهنمای صفر تا صد دریافت مدرک بین المللی فنی حرفه ای)

حتما شما نیز مدت‌هاست که به گرفتن مدرک فنی و حرفه ای بین الملی فکر می‌کنید، اما هنوز اطلاعات کاملی در این خصوص ندارید. همانطور که می‌دانید امروزه برای یادگیری حرفه‌های مختلف، می‌بايست به آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای مراجعه نمایید. تمامی این اموزشگاه‌ها زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای فعالیت می‌کنند‌ پس از گذراندن دوره کار آموزی و یاد گیری مهارت در این آموزشگاه‌ها، برای شما سرتیفیکیت یا مدرک فنی حرفه ای به صورت رسمیصادر می‌گردد‌.

مدرک فنی و حرفه ای بین الملی؛ به طور کلی مدرک بین المللی مدرکی است، که در سطح جهانی اعتبار زیادی داشته و با استفاده از آن می‌توانید مهاجرت کنید. اگر بخواهید مدرک ‌شما از اعتبار بین المللی برخوردار باشد، باید توسط سازمانی صادر شود که در سطح جهانی و توسط کشور‌های دیگر اعتبار داشته و به رسمیت شناخته شده باشد. دریافت مدرک سازمان فنی حرفه ای بین‌المللی می‌تواند مزایای زیادی برایتان داشته باشد. وقتی بخواهید به یک کشور دیگر مهاجرت کنید، می‌توانید مدرک فنی حرفه ای معتبر خود را ترجمه نموده تا از طریق استعداد و مهارتی که دارید اقامت دریافت کنید.

سازمان فنی حرفه‌ای ایران در سازمان جهانی کار عضو بوده و همین باعث شده تمامی مدارک صادر شده از این سازمان اعتبار بین المللی داشته باشند. به همین دلیل امروزه مدرک بین المللی فنی حرفه ای متقاضیان زیادی دارد. مدرک یا سرتیفیکیت بین المللی در رشته‌های مختلف مثل آرایشگری، برق، خیاطی، کامپیوتر، برنامه نویسی و ….. صادر می‌شود‌.

البته، اگر نمیدانید که این مدرک چیست، بهتر است، ابتدا، مطلب “مدرک فنی حرفه ای چیست؟” را بخوانید.

محتوای صفحه

نحوه استعلام گواهی نامه بین المللی؛ چه طور می‌توان مدرک بین المللی را استعلام کرد؟

یکی از مهمترین دغدغه‌های کارآموزان بعد از اخذ مدرک،  استعلام مدرک بین المللی می‌باشد.‌ بسیاری از کارآموزان برای اینکه از اعتبار و بین المللی بودن مدرک یا گواهینامه خود مطمئن شوند، اقدام به استعلام آن می‌نمایند. استعلام مدارک بین المللی کار دشواری نیست.

 تنها با طی چند مرحله ساده، می‌توانید مدرک خود را استعلام نمایید‌. در مرحله اول می‌بايست به سایت سازمان صادر کننده مدرک مراجعه کنید. مثلا اگر شما مدرک URL انگلستان را دریافت کرده‌اید، باید به سایت رسمی همین سازمان مراجعه کنید‌‌.

 سپس به قسمت استعلام مدارک وارد شوید. حالا از شما خواسته می‌شود کد مدرک خود را ارسال کنید.‌ در این مرحله باید شماره مدرک بین المللی‌تان را درون سایت وارد کنید. اگر مدرک شما از اعتبار بین المللی برخوردار باشد، سایت سازمان مورد نظر آن را تایید می‌کند. البته تمامی مدارکی که از طرف آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای صادر می‌شوند اعتبار جهاتی دارند و از این بابت می‌توانید کاملا اطمینان داشته باشید‌.

معتبرترین مدرک بین المللی برای مهاجرت کدام است؟

بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت مدرکی است که رسما تحت نظر سازمان کار جهانی صادر شده باشد. حال در ایران مدارک سازمان کار جهانی توسط سازمان فنی حرفه‌ای صادر می‌شوند. به همین دلیل تمامی مدارکی که شما در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای دریافت می‌کنید، برای مهاجرت مناسب هستند‌. اما توجه داشته باشید که معتبر بودن مدرک فنی و حرفه ای بین الملی برای مهاجرت تا حد زیادی بستگی به هدف شما از مهاجرت، سطح زبان شما، کشور مورد نظر و مواردی از این‌ قبیل دارد.‌

چه طور می‌توان معتبر ترین گواهی نامه های بین المللی برای مهاجرت را دریافت کرد؟

جهت اخذ مدرک فنی حرفه ای یا برای اینکه‌ بتوانید گواهی نامه‌های بین المللی را برای مهاجرت دریافت کنید، می‌بايست مراحلی را طی نمایید.

در ادامه به مراحلی اشاره می‎کنیم که باید برای اخذ مدرک فنی حرفه ای بین المللی آنها را پشت سر بگذرانید، این مراحل شامل موارد زیر هستند:

مرحله اول؛ پیدا کردن بهترین آموزشگاه فنی

در مرحله اول می‌بايست یک‌ آموزشگاه معتبر فنی حرفه‌ای پیدا کنید. در این خصوص می‌توانید از کسانی که قبلا این مدارک را دریافت کرده‌اند، پرس و جو کنید و بهترین آموزشگاه را بیابید‌.

مرحله دوم؛ ثبت نام در کلاس

در مرحله‌ دوم می‌بايست حرفه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب می‌توانید برای ثبت نام در کلاس اقدام‌ کنید. برای ثبت نام مبلغ و هزینه کلاس دریافت شده، و باید مدارکی مثل کارت ملی، کپی شناسنامه و چند قطعه عکس را به آموزشگاه ارائه نمایید.

مرحله سوم؛ شرکت در آزمون تئوری

پس از ثبت نام باید در تمامی کلاس‌ها شرکت کنید و حرفه مورد نظر را آموزش ببینید. بعد از یادگیری مباحث نوبت به آزمون‌ها می‌رسد. در مرحله اول باید در یک آزمون تئوری شرکت‌ کنید. برای شرکت در این آزمون یک کتاب مرتبط با حرفه‌‌تان به شما ارائه می‌شود، تا‌ با خواندن آن بتوانید به سوالات آزمون تئوری پاسخ داده و نمره قبولی کسب کنید.

مرحله پنجم؛ شرکت در آزمون عملی

 پس از شرکت در آزمون‌ تئوری و‌ کسب نمره قبولی، می‌بايست در آزمون عملی شر‌کت کنید. این آزمون تحت نظر اساتید آموزشگاه برگزار می‌شود و برای قبولی باید چند کار عملی مرتبط با رشته‌تان انجام دهید.‌ سپس سطح نمرات شما در هر دو آزمون توسط اساتید تعیین شده و نمره دریافت شده در مدرکتان ذکر می‌شود.

مرحله ششم؛ ترجمه مدرک فنی حرفه‌ای و تبدیل کردن آن به مدرک بین المللی

در مرحله بعد مدرک فنی حرفه‌ای مورد نظر شما توسط آموزشگاه صادر می‌شود و می‌توانید آن را دریافت کنید. پس از اخذ مدرک اگر قصد مهاجرت داشته باشید، باید آن‌ را ترجمه کنید تا به یک مدرک بین المللی تبدیل شود. که این کار می تواند به آسانی بدون هیچ مشکلی انجام شود.

انواع مدرک بین المللی معتبر

اگر شما نیز قصد دریافت بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت را دارید، می‌بايست بدانید مدارک بین المللی انواع مختلفی دارند.

در ادامه معتبر‌ترین انواع مدارک‌ بین المللی را نام برده‌ایم:

 • برق ساختمان
 • کامپیوتر
 • مکانیک خودرو
 • جوشکاری
 • برنامه نویسی

درصورتی که بخواهید با جزئیات موارد گفته شده آشنا شوید، در ادامه به شرح هر کدام از گزینه‌ها و اعتبار مدرک فنی و حرفه ای در رشته‌ها و زیر شاخه‌های آنها پرداخته‌ایم.

برق ساختمان

یکی از معتبرترین مدارک‌ بین المللی مدرک برق ساختمان می‌باشد. برق ساختمان رشته‌ای جذاب و پرطرفدار است، که با دریافت مدرک آن می‌توانید به راحتی در کشورهای دیگر بالاترین درآمد را داشته باشید. زیر مجموعه‌های این رشته شامل برق صنعتی، پی ال سی، نصب دوربین مدار بسته و….می‌شوند.

کامپیوتر

دیگر رشته‌ای که با دریافت مدرک فنی حرفه ای آن می‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید، کامپیوتر می‌باشید. اگر از علاقه‌مندان ‌به رشته کامپیوتر هستید می‌توانید در دوره یکی از زیر مجموعه‌های آن مثل طراحی سایت، تولید محتوا، بهینه سازی سایت و‌…..شرکت نمایید.

مکانیک خودرو

مدرک فنی و حرفه ای بین الملی مکانیک خودرو نیز از بهترین انواع مدارکی است که می‌‌‌توانید برای مهاجرت برروی آن حساب ویژه باز کنید. مکانیک خودرو  زیر شاخه‌های مختلفی دارد. اما اگر با دریافت این نوع مدرک‌ قصد مهاجرت دارید، توصیه می‌کنیم در ‌دوره‌های تعمیر خودروهای خارجی شرکت کنید.

برخی از پر طرفدارترین دوره های این رشته:

جوشکاری

رشته جوشکاری نیز در کشورهای دیگر بازار کار فوق العاده‌ای دارد. به همین دلیل با یادگیری این رشته نیز، هم می‌توانید درآمد بالایی داشته و هم آسان تر مهاجرت نمایید. جوشکاری از جمله رشته‌هایی است که برای یادگیری آن باید تلاش و پشتکار زیادی داشته باشید.

برنامه نویسی

از دیگر مدارک بین المللی و معتبری که می‌توانید از آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای دریافت کنید، می‌توان به مدرک برنامه نویسی اشاره کرد. برنامه نویسی نه تنها یک رشته جداگانه پر درآمد به شمار می‌رود، بلکه با یادگیری آن می‌توانید در رشته‌هایی نظیر کامپیوتر، پی ال سی و برق صنعتی نیز موفق‌تر عمل کنید.

از دیگر مشاغل فنی حرفه ای برای مهاجرت می توان به موارد زیر اشاره کرد

در ادامه به صورت خلاصه به رشته‌های اشاره می‌کنیم که با دریافت مدرک بین المللی در این رشته‌ها می‌توانید آنها را ترجمه کرده و به واسطه آنها جهت مهاجرت اقدام کنید.

 • تکنسین سخت افزار
 • تکنسین پشتیبانی ICT
 • قفل ساز
 • حوزه نساجی، کفش و موارد مربوط به پوشاک
 • مکانیک موتورسیکلت
 • شغل تراشکاری
 • نقاش خودرو
 • لوله کشی آب و گاز
 • ایزوگام و عایق کاری بام
 • انواع برق کار عمومی و متخصص
 • گریمور
 • برنامه نویس تحت وب
 • آرایشگر
 • تکنسین دکل مخابرات
 • خدمات ماشین مانند صافکاری

البته رشته‌های زیادی هستند که می‌توانید پس از یادگیری آنها، جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای بین الملی اقدام نمایید. تقریبا همه رشته‌های فنی این قابلیت را دارا می‌باشند اما اگر به رشته خاصی علاقه دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید، می‌توانید با ما تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید.

مشاوره رایگان دریافت مدرک بین المللی در آموزشگاه ایران ilo

برای دریافت مدرک بین المللی در هر یک از رشته‌های بالا، می‌بايست قبل از هر کاری در یک آموزشگاه معتبر با بالاترین سطح کیفیت آموزش ثبت نام نمایید. توصیه ما به شما آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ilo می‌باشد‌. تمامی آموزش‌ها زیر نظر اساتید حرفه‌ای برگزار می‌شود و در پایان آموزش و پس از قبولی در آزمون عملی تئوری می‌توانید مدرک فنی حرفه ای بین المللی را دریافت نمایید. آموزشگاه فنی ایران  iloبه دلیل داشتن سالها سابقه کاری و بالاترین سطح کیفیت، می‌تواند بهترین روش جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای بین الملی را به شما پیشنهاد بدهد، همچنین در پایان هر دوره مدرک بین المللی معتبر برای شما عزیزان صادر می‌نماید. برای دریافت مشاوره و ارتباط با ما می‌توانید با شماره‌های موجود داخل سایت تماس حاصل نمایید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه