مدرک ICDL فنی حرفه ای؛ هزینه، مدت زمان و نحوه دریافت

مدرک ICDL فنی حرفه ای؛ هزینه، مدت زمان و نحوه دریافت

اخذ مدرک  icdlپیش درآمدی برای رسیدن به مشاغل ایده آل است. این روزها جوانان علاقه زیادی به استخدام در بخش اداری دارند. در واقع شغل‌های پشت میزی مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است. اما برای استخدام در این مشاغل برخورداری از مهارت‌های کار با کامپیوتر و نرم افزارهای پر کاربرد آن جزو ضروریات است. دریافت مدرک icdl فنی حرفه ای این اطمینان را به شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌دهد که شما با مهارت‌های هفتگانه و اساسی کار با کامپیوتر آشنایی دارید. از همین رو استخدام شما تسهیل خواهد یافت. لازم به ذکر است این گواهینامه قابل ترجمه بوده و امکان استفاده از آن برای مهاجرت نیز وجود دارد. در نهایت می‌توان گفت کسب مدرک فنی حرفه ای  icdl آینده شغلی شما را تا حدود زیادی تضمین خواهد کرد.

در ادامه اطلاعات جامعی درباره دریافت گواهینامه معتبر  ICDL، هزینه مدرک icdl و سایر نکات مرتبط با این مدرک ارائه خواهد شد. همراه ما باشید تا شاید برای یادگیری یکی از مهمترین مهارت‌های روز دنیا قانع شوید.

محتوای صفحه

اطلاعات مورد نیاز برای دریافت مدرک ICDL فنی حرفه ای

نگاهی اجمالی بر دریافت مدرک آی سی دی ال فنی حرفه ای
مهارت‌هاآی‌تی – ویندوز – ورد – اکسل – اکسس – پاورپوینت – اینترنت
پیش نیاز
جنسیتآقا / خانم
حداقل سن12 سال
نحوه آموزشتئوری + عملی
متد آموزشیفشرده + نیمه فشرده + عادی
مدت زمان دورهبالغ بر 100 ساعت
قابلیت ترجمه مدرک
کارگاه حرفه‌ای
خوابگاه
اساتید مجرب
پشتیبانی بعد از اتمام دوره
هزینه مدرک icdl3,000,000

مدرک  icdl فنی و حرفه ای بین المللی چیست؟

بسیاری از افراد هنوز نمی‌دانند مدرک icdl چیست و چه اهمیتی دارد. اگر شما هم جزو این گروه قرار دارید، باید بدانید مدرک آی سی دی ال فنی و حرفه ای دریچه‌ای به سوی استخدام در موقعیت‌های شغلی ایده آل است. با دریافت گواهینامه ICDL می‌توان ادعا کرد که به مهارت‌های پایه‌ای کار با رایانه آشنایی دارید. این مهارت‌ها تقریبا در تمام شرکت‌ها و اداره‌جات مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌خواهید بدانید این مدرک شامل چه مهارت‌هایی می‌شود؟

هفت مهارت آی سی دی ال

7 مهارت مهم و کاربردی که در طول دوره‌های آی سی دی ال فرا خواهید گرفت، عبارتند از:

 • آی تی (IT)
 • ویندوز (Windows)
 • ورد (Word)
 • اکسل (Excel)
 • اکسس (Access)
 • پاورپوینت (PowerPoint)
 • اینترنت (Internet)

آی سی دی ال چیست؟

مدرک  icdlبه چه دردی میخوره؛ مزایا

با داشتن مدرک icdl فنی حرفه ای شانس شما برای استخدام در اداره‌‌جات افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر خواهان یک شغل پشت میزی هستید، اخذ این گواهینامه برای شما از نان شب واجب‌تر است. اگر دقت کنید امروزه اکثر شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات برای کارهای دفتری و کامپیوتری خود از برنامه‌های ویندوز، ورد، اکسل و … استفاده می‌کنند. بنابراین واضح است که چنین مدرکی به راحتی باعث استخدام شما در این موسسات خواهد شد.

از طرف دیگر نباید فراموش کرد که شما در حال دریافت مدرک فنی حرفه ای بین المللی  icdlهستید. یک گواهینامه معتبر که قابل ترجمه بوده و امکان استفاده از آن در اغلب کشورهای دنیا فراهم است. بنابراین با اخذ چنین مدرکی می‌توان برای مهاجرت به کشورهای دیگر نیز اقدام کرد.

هزینه گرفتن مدرک  icdlفنی حرفه ای

برای بسیاری از علاقه‌مندان یادگیری icdl ممکن است این سوال مطرح شود که هزینه مدرک icdl چقدر است؟ هزینه مدرک icdl فنی حرفه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. اول این که شما باید در کلاس‌های آموزشی این مهارت شرکت کنید. ثبت نام در دوره‌های آموزشی این مهارت تقریبا چیزی حدود 3 میلیون تومان هزینه در پی خواهد داشت.

علاوه بر آن شما باید برای ثبت نام در آزمون فنی و حرفه‌ای نیز هزینه‌ای بپردازید. این هزینه هم برای شرکت در آزمون هم برای دریافت مدرک از شما اخذ خواهد شد. البته هزینه‌های مذکور آن چنان قابل توجه نخواهد بود. در نهایت اگر به هر دلیلی نیاز به گذراندن دوره آموزشی در شهر دیگری را داشته باشید، می‌بایست یک خوابگاه برای خود رزرو کنید. در این صورت هزینه خوابگاه نیز باید به لیست شما اضافه شود.

شرایط اخذ مدرک فنی حرفه ای ICDL

یکی از نگرانی‌های متقاضیان دریافت مدرک فنی حرفه ای  icdlشرایطی است که برای اخذ این مدرک وجود دارد. بسیاری از افراد گمان می‌کنند ثبت نام در دوره‌های آموزشی و دریافت مدرک icdl فنی حرفه ای نیاز به شرایط خاصی دارد، اما اصلا اینطور نیست. هر فرد بدون هیچ پیش زمینه‌ای قادر است برای شرکت در کلاسهای آموزشی و دریافت مدرک اقدام نماید. بنابراین هیچگونه محدودیت آموزشی، جنسیتی و … برای افراد در نظر گرفته نشده است. تنها چیزی که برای شرکت در دوره‌های این مهارت و دریافت مدارک مورد نیاز است، اراده قوی و تمایل به پیشرفت در آینده شغلی است، نه هیچ چیز دیگر!

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ای سی دی ال بین المللی

اگر خواهان مدرک  icdlهستید، می‌بایست بلافاصله پس از شرکت در دوره‌های آموزشی این مهارت در آزمون فنی و حرفه‌ای ثبت نام نموده و در آزمون‌های این سازمان قبول شوید. صد البته جهت ثبت نام و شرکت در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای مدارکی از شما خواسته می‌شود. لازم به ذکر است ثبت نام و دریافت مدرک بدون ارائه این مدارک غیرممکن است:

 • عکس پرسنلی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • اطلاعات هویتی منطبق با شناسنامه یا کارت ملی
 • کد پستی
 • شماره تلفن و موبایل
 • کد شهر محل اقامت
 • کد وضعیت نظام وظیفه (مخصوص آقایان)

مدت زمان دریافت مدرک آی سی دی ال فنی حرفه ای بین المللی

از زمانی که تصمیم به یادگیری مهارت icdl گرفتید تا زمان رسیدن مدرک به دستتان چقدر طول می‌کشد؟ خب این بازه زمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع تخمین مدت زمان گرفتن مدرک  icdlکار ساده‌ای نیست، چرا که تحت شرایط خاص این بازه زمانی می‌تواند تغییر کند.
برای مثال شما باید ابتدا دوره‌های آموزشی این مهارت را سپری کنید. بسته به این که در چه نوع دوره‌ای شرکت می‌کنید، (فشرده، نیمه فشرده، عادی) یادگیری icdl می‌تواند از چند هفته تا چند ماه متغیر باشد. مشخصا جهت دریافت مدرک در زمانی کوتاه باید در دوره‌های فشرده ثبت نام نمایید.

مدت یادگیری icdl بین چند هفته تا چند ماه

پس از طی کردن دوره‌های آموزشی، جهت اخذ مدرک icdl فوری می‌توانید در اسرع وقت برای شرکت در آزمون فنی و حرفه‌ای ثبت نام نمایید. چنانچه آزمون‌های تئوری و عملی این موسسه را با موفقیت سپری کنید، چیزی حدود 3 تا 6 ماه بعد مدرک شما صادر شده و به دستتان خواهد رسید.

مدت زمان دریافت مدرک ICDL

نحوه دریافت گواهینامه ICDL به چه صورت است؟

1ثبت نام در دوره آموزشی ICDL
2شرکت در کلاسهای آموزشی ICDL
3ثبت نام در آزمون آی سی دی ال فنی و حرفه‌ای
4قبولی در هر دو آزمون تئوری و عملی سازمان فنی و حرفه‌ای
5پرداخت هزینه مدرک
 انتظار 3 تا 6 ماهه جهت دریافت گواهینامه معتبر  ICDL

مدرک  icdlاز کجا بگیریم؟؛ معرفی آموزشگاه

در انتها شاید این سوال در ذهن شما مطرح شده باشد که مدرک  icdl یا بهتر بگوییم مدرک icdl فنی حرفه ای را از کجا باید دریافت کنیم؟ اگر واقعا تمایل به اخذ مدرک icdl بین المللی دارید، کافی است در دوره‌های آموزشی آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ilo شرکت کنید. در این دوره‌ها پس از پرداخت هزینه مدرک icdl و سپری کردن کلاس‌های آموزشی، شما با تمام مهارت‌های لازم برای کار با رایانه در یک اداره آشنا خواهید شد.
اگرچه موسسات زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند، اما آموزشگاه ایران ILO با برخورداری از استاتید مجرب، شیوه نوین آموزشی و سایر امکاناتی نظیر خوابگاه و پشتیبانی از دانشجویان می‌تواند بهترین پاسخ برای این سوال باشد: مدرک icdl از کجا بگیریم؟ پیشنهاد ما به شما تنها و تنها آموزشگاه  ILOایران  است.  جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برگزاری این دوره و یا اقدام به ثبت نام با ما تماس بگیرید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :
سعیده رحیمی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه