مدرک بین المللی فنی و حرفه ای مکانیک خودرو؛ شرایط، نحوه دریافت و هزینه‌ها

مدرک بین المللی مکانیک خودرو در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO

تمایل به درآمدزایی و مهاجرت سبب شده است بسیاری از افراد به دنبال اخذ مدرک مکانیک خودرو(از نوع رسمی و بین المللی) از سازمان فنی و حرفه ای باشند. به صراحت می‌توان گفت داشتن مدرک بین المللی مکانیکی خودرو می‌تواند مسیر جدیدی را برای بسیاری از جوانان و یا هنرجویان ایجاد کند، تا بتوانند با گذراندن یک دوره در مدت زمان کوتاهی، علاوه بر در یافت مدرکی شبیه به دیپلم فناوری خودرو در سایر کشورها از مزایای بسیار آن شامل دریافت وام خود اشتغالی، استخدام در شرکت‌های معتبر، ایجاد کسب و کار مستقل و … برخوردار شوند.

مدرک مکانیکی فنی و حرفه ای این شانس را به افراد می‌دهد تا با پرداخت هزینه ای مناسب مهارتی را کسب کرده و گواهینامه معتبر با قابلبت تبدیل به دوزبانه دریافت نمایند. این امر سبب رشد، پیشرفت و ایجاد فرصت‌های بسیاری برای علاقه مندان به حوزه مکانیکی خودرو می‌شود.
چنانچه به این مدرک نیاز دارید، می‌توانید در دوره آموزش مکانیک خودرو ثبت نام کنید.

محتوای صفحه

چرا به مدرک بین المللی مکانیک خودرو نیاز خواهید داشت؟

می‌توان گفت مدرک مکانیک خودرو؛ این امکان را می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی بتوانید وارد بازار کار شده یا برای مهاجرت به کشورهای دیگر اقدام کنید. پس از گذراندن کلاس‌ها و آزمون به صورت تئوری و عملی، گواهی بین المللی مکانیک دریافت می‌شود. که دارای قابلیت ترجمه(سند رسمی و جهانی دو زبانه) بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا از مزیت‌های آن شامل دریافت وام اشتغال، دریافت جوازکسب، استخدام در شرکت‌های داخلی و خارجی با جایگاه شغلی مناسب برخوردار شوید.

 با این که بسیاری از مشاغل رو به نابودی هستند اما این حوزه دارای کسب و کارهایی است که در سطح بین المللی روز به روز در حال پیشرفت بوده از این رو افرادی که در حوزه تعمیرات و مکانیکی حرفه ای هستند می‌توانند با داشتن مدرک بین المللی رسمی و فنی حرفه ای مکانیک خودرو به راحتی در یک جایگاه شغلی مناسب استخدام شوند.

نمونه گواهینامه فنی حرفه ای مکانیک خودرو در مجتمع ایران ILO
مدرک فنی حرفه ای مکانیکی با شماره نامه و قابل ترجمه برای مهاجرت

از موارد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، موضوع مهاجرت است. از آنجایی که دریافت مدرک مکانیک خودرو اعتبار بین المللی دارد و کار آموز با داشتن گواهی رسمی دوزبانه می‌تواند در بسیاری از کشور‌ها جهت اقامت درخواست ارسال نماید. بنابراین مهاجرت برای بسیاری از افراد سهل الوصول تر خواهد شد.

آشنایی انواع مدرک مکانیک خودرو فنی حرفه ای

بسیاری گواهینامه‌های فنی و حرفه ای به صورت دو درجه و در طی دو دوره دریافت می‌شوند. که در هر سطح یک سری از موضوعات به صورت بخش به بخش آموزش داده می‌شود به صورت کلی انواع مدرک مکانیک خودرو را می‌توان به شرح زیر عنوان کرد:

مدرک درجه دو مکانیک خودرو

در مدرک‌هایی که توسط سازمان فنی حرفه ای دریافت می‌شود ابتدا باید سطح دوم به صورت کامل توسط کارآموز طی شود. در واقع می‌توان گفت مدرک درجه دوم پیش نیازی جهت شروع و ورود به مرحله بعدی از آموزش می‌باشد. شما می‌توانید پس از دریافت مدرک مقدماتی مکانیک خودرو از آموزشگاه فنی و حرفه ای ILO وارد مرحله بعدی جهت اخذ گواهینامه سطح پیشرفته شوید.

مدرک درجه یک مکانیک خودرو

در این مرحله کار آموز با طی کردن بخش‌های تخصصی تر توسط اساتید و افزایش علم خود در حوزه مکانیک خودرو می‌تواند مدرک درجه یک(که نوع مدرک پیشرفته است) را از آموزشگاه فنی حرفه ای ILO دریافت نماید.

هزینه دریافت انواع مدرک بین المللی فنی و حرفه ای مکانیکی

همانطور که گفته شد شما می‌توانید با کمترین هزینه، سند رسمی فنی و حرفه ای را تهیه کنید که از نظر جهانی مورد تایید است همچنین مدرک مکانیک خودرو به صورت دوزبانه توسط آموزشگاه اعطا می‌گردد. اما هزینه دریافت مدرک بین المللی مکانیکی(قیمت دریافت مدرک درجه دو و درجه یک مکانیک خودرو به صورت جدا) به چه صورت است؟ در ادامه ما به آن اشاره می‌کنیم.

قیمت دوره مکانیک خودرو سطح درجه ۲
هزینه دوره مقدماتی(به همراه ارائه گواهینامه و مجوز)۴۹۰۰۰۰۰
هزینه دوره مقدماتی با تخفیف(به همراه ارائه مدرک معتبر و مجوز)۳۴۰۰۰۰۰
قیمت دوره خصوصی مقدماتی مکانیک خودرو۶۰۰۰۰۰۰
قیمت دوره مکانیک خودرو سطح درجه ۱
هزینه دوره پیشرفته(به همراه ارائه گواهینامه و مجوز)۶۵۰۰۰۰۰
هزینه دوره با تخفیف پیشرفته(به همراه ارائه مدرک معتبر و مجوز)۴۵۰۰۰۰۰
قیمت دوره خصوصی پیشرفته مکانیک خودرو۷۰۰۰۰۰۰

هزینه ای که بابت دریافت مدرک و یادگیری پرداخت می‌کنید به صرفه خواهد بود، به این دلیل که پس از مدت کوتاهی می‌توانید چند برابر آن را دریافت نمایید. نحوه برگزاری به این صورت است که دو دوره به صورت جدا برگزار می‌شود به نحوی که کارآموز پس از سپری کردن سرفصل‌های دوره سطح ۲ می‌تواند. برای ثبت نام در دوره درجه اول از اقدام نماید.

مراحل دریافت مدرک فنی و حرفه ای مکانیک خودرو

حال که با مزیت‌ها و شرایط موارد مربوط به اخذ گواهینامه فنی مکانیک خودرو آشنا شده اید شاید شما هم به عنوان کارآموز یا فردی که علاقه مند به رشته مکانیکی است، بخواهید جهت دریافت مدرک اقدام نماید. اما سوال اینجاست از کجا و به صورت باید شروع کنید. در ادامه ما به مسیر و مراحلی که باید طی کنید تا بتوانید یک گواهینامه معتبر فنی معتبر دریافت نمایید را شرح می‌دهیم.

  • ابتدا پیدا کردن یک آموزشگاه اتومکانیک معتبر
  • در محلی بعدی می‌توانید در کلاس‌های عملی و تئوری شرکت کنید
  • سپس در آزمون نهایی فنی حرفه ای شرکت کنید این کار جهت اخذ مدرک می‌باشد.

حال در ادامه به شرح کامل تر هر کدام از مواردی که در بالا به آن اشاره شده می‌پردازیم:

پیدا کردن آموزشگاه معتبر

ابتدا می‌توانید با جستجو یک آموزشگاه خوب را جهت گذراندن دوره‌های آموزشی انتخاب کنید. از آنجایی که انتخاب یک اموزشگاه معتبر می‌تواند بر کیفیت یادگیری شما تاثیر گذار باشد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در این مرحله که یکی از مهم ترین گامهاست، وسواس بیشتری به خرج دهید تا بتوانید مراحل را به درستی و کامل پشت سر بگذارید. در این مرحله شما باید مدارک مورد نیاز را جهت ثبت نام ارائه دهید.

شرکت در دوره مهارت آموزی

در مرحله بعدی شما باید دوره‌های مقدماتی را به درستی و به صورت قسمت بندی شده پشت سر بگذارید. در این مرحله ابتدا در کلاس مهارت‌ها به صورت تئوری آموزش داده شده سپس جهت بالا بردن کیفیت یادگیری، به صورت عملی نیز پیاده سازی می‌شود. و در صورتی که کاراموز در حین کار با خطا مواجه شد. موارد توسط استاد تصحیح می‌شود.

گذراندن آزمون نهایی در سازمانی فنی حرفه ای کشور

و جهت دریافت مدرک بین المللی مکانیک خودرو در پایان که مرحله آخر از آموزش می‌باشد. کارآموز باید آنچه که در طی دوره یادگرفته را به صورت تئوری و عملی آزمون دهد. و پس از دریافت نمره قبولی به سایت سازمان فنی و حرفه ای جهت دریافت مدرک، مراجعه نماید.

مدرک مکانیک خودرو برای مهاجرت

مدرک مکانیکی فنی حرفه‌ای پس از عبور از تست عملی با نمره قابل قبول کمتر از 1 ماه از مجتمع محل امتحان قابل دریافت است. گواهی فنی حرفه‌ای مکانیکی حاوی شماره نامه، اطلاعات هویتی، متن گواهی مهارت و مهر از سوی سازمان فنی حرفه‌ای می‌باشد. این گواهینامه همان مدرک مکانیک خودرو برای مهاجرت و نیز قابل ترجمه است. فایل مشابه معتبر انگلیسی را در این قسمت مشاهده می‌کنید:

نمونه مدرک مکانیک خودرو به زبان انگلیسی
برای اخذ مدرک مکانیکی فنی حرفه ای خودرو به وب سایت مراجعه کنید

یکی از متداول‌ترین سوالات برای مجتمع‌های فنی که دوره‌های آموزشی مکانیکی خودرو را ارائه می‌دهند، این است که چگونه به هنرجو مدرک فنی حرفه‌ای مکانیک بدهیم؟ بهتر است بعد از فرآیند آموزش از طریق یک امتحان عملی، اعتبارسنجی صورت گیرد؛ این موضوع علاوه بر تسهیل فرآیند استخدام برای افراد در مصاحبه عملی در روند مهاجرت، افراد را با چالش‌ها و نقطه‌های تاریک آموزش خود آشنا می‌سازد.

دارندگان مدرک مکانیک خودرو در چه مشاغلی می‌توانند فعال شوند؟

شاید برای کسی که به حوزه مکانیک خودرو آشنا نیست، داشتن آینده شغلی پس از اخذ مدرک معتبر یک دغدغه شغلی به حساب بیاید. بسیاری از افراد از پرداخت هزینه و این که در نهایت نتوانند شغلی را دریافت کنند، واهمه دارند. اما ما به شما این اطمینان را می‌دهید در شغل مکانیک خودرو اینطور نیست چرا که آینده شغلی این حوزه رو پیشرفت است.
حتی این امر(فرصت‌های شغلی در حوزه مکانیک خودرو) در خارج از کشور نیز مشاهده می‌شود. با افزایش تولید اتومبیل‌ها درصد ماشین‌هایی هم که نیاز به تعمیر و سرویس دارند نیز زیاد می‌شود. در این راستا می‌توان پیش بینی کرد بازار کار این حوزه روز به روز داغ تر شده و تقاضا برای استخدام نیروهای حرفه ای با حقوق بالا، افزایش می‌یابد.
اما به صورت کلی چه شغلی‌های را می‌توان پس از دریافت مدرک مکانیکی فنی و حرفه ای خودرو به آن وارد شد یا یک کس بو کار جدیدی راه اندازی کرد:

  • می‌توانید مغازه شخصی خود را باز کرده و کار خود را شروع کنید(به راحتی می‌توانید با مدرکی که دریافت می‌کنید مجوز هم بگیرید) می‌توانید از طریق آگهی‌های استخدام، به عنوان تعمیرکار مکانیک در شرکت مشغول به کار شوید.
  • در صورت تمایل می‌توانید در شرکت‌های خودروسازی‌های معروف و بزرگ نیز مشغول به کار شوید.
  • در صورتی که تمایل به مهاجرت دارید می‌توانید برای استخدام در شرکت‌های خارجی اقدام کنید. می‌توانید در مراکز مربوط به معاینه فنی خودرو اقدام به کار نماید. همانطور که می‌بیند در شرکت‌ها و مراکز مختلفی می‌تواند با مدرک فنی حرفه ای تعمیرات خودرو مشغول به کار شد.
  • علاوه بر اینکه، حوزه تعمیرات و مکانیک خود را به شدت در حال گسترش است و روز به روز به تعداد جایگاه‌های شغلی آن اضافه می‌شود.

مدرک مکانیک خودرو برای مهاجرت بهتر است یا مدرک برق خودرو؟

برای کسانی که می‌خواهند وارد صرفا مدارک فنی را جهت مهاجرت دریافت نمایند مواردی مانند مدت زمان اخذ گواهینامه و اعتبار مدرک از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به توضیح کوتاهی در مورد هر یک از مواردی که دارای اهمیت بالایی هستند و مقایسه مدرک برق خودرو و مکانیک خودرو می‌پرازیم.

مدت زمان دریافت مدرک مکانیک خودرو و برق خودرو

تقریبا از نظر نحوه برگزاری کلاس که به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی بوده، هر دوی آن‌ها به یک شکل هستند. اما از آنجایی که مکانیک خودرو مرتبط با موتور است، آموزش آن عمیق تر و از این جهت مدت زمان آن طولانی تر می‌باشد. اما در مورد برق خودرو اینطور نیست و چون موضوع آن جزئی تر است مدت زمان کلاس‌ها نیز کوتاه تر می‌باشند.

اعتبار مدرک مکانیک خودرو و برق خودرو

برای افرادی که قصد مهاجرت دارند این مورد بسیار مهم است، مدرکی که دریافت می‌کنند دارای اعتبار بین المللی باشد. باید بگویم از آنجایی که مدرک هر دو حوزه ی مکانیک خودرو و برق خودرو، مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای کشور است. از این جهت هر دوی آن اعتبار لازم را نیز دارند.

شرایط دریافت مدرک بین المللی مکانیک خودرو به صورت اقساطی چیست؟

ممکن است دریافت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات خودرو برای تعدادی از افراد دشوار باشد. بسیاری از کارموزان به دلیل شرایط مالی، توان پرداخت شهریه را در اول دوره و به صورت یکجا ندارند. ما در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO این شرایط را فراهم آورده ایم. تا علاقمندانی که به دلیل مشکلی مالی نمی‌توانستند در این دوره شرکت کنند، حال با ایجاد شرایط پرداخت قسطی این فرصت را به آنها بدهیم تا بتوانند در کلاس‌ها حضور داشته باشند.

توضیحاتی مختصر در مورد دریافت وام خود اشتغالی با مدرک مکانیک خودرو

یکی دیگر از مزیت‌هایی که مدر ک مکانیکی فنی حرفه ای برای شما به همراه خواهد داشت، برخوردار ی از شرایط دریافت وام خود اشتغالی است. به ویژه افرادی که میخواهند پس از پایان دوره، کسب و کار خود را راه بیاندازند. یا ایده تجاری خوبی دارند اما پول کافی ندارند، می‌توانند وام خود اشتغالی بگیرند.

یکی از شرایطی که فرد باید دارا باشد تا بتواند وام خوداشتغالی دریافت نماید، مدرک فنی و حرفه ای معتبر(مانند مدرک مکانیک خودرو) مورد تایید سازمان فنی حرفه ای است. سپس در صورت بیکار بودن فرد، داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان و همچنین داشتن رده سنی 18 تا 50 سال می‌تواند برای دریافت وام اقدام کند.

با ثبت نام در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO به ساده‌ترین روش ممکن مدرک بین المللی مکانیک خودرو دریافت کنید!

انتخاب یک آموزشگاه فنی حرفه ای معتبر می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که مسیر را به درستی طی می‌کنید. ما در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO این شرایط را به وجود آورده ایم تا کارآموز بتوان پس از سپری کردن کلاس‌ها، مدرک بین المللی مکانیک خودرو با نمره بالا کسب نماید. داشتن اساتید مجرب، اعطای مدرک معتبر و قابل ترجمه مکانیک خودرو، فراهم آوردن پرداخت شهریه به صورت قسطی، آموزش در محیطی کاملا مجهز و تعمیرگاهی و … سبب شده است آموزشگاه ایران ILO بتواند سطح کیفیی یادگیری کار آموزان را افزایش دهد و همچنین شرایط را برای ورود به بازارا کار یا مهاجرت فراهم کند.

ارائه مدرک مکانیکی فنی در iran ILO
ارائه مدرک و گواهینامه معتبر فنی حرفه ای مکانیک خودرو

نحوه و شرایط اخذ مدرک مکانیکی فنی حرفه ای از مواردی است که برای بسیاری از کارآموزان دارای سوال و ابهام است و در این راستا نیاز به فردی دارند تا بتواند به آن‌ها در انتخاب نوع مدرک کمک کند. اگر شما هم نیز به عنوان شخص هنرجو می‌خواهید در مورد دریافت مدرک بین المللی مکانیک خودرو از طریق آموزشگاه ILO اطلاعات بیشتری را کسب نمایید می‌توانید با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

1.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همت
5 ماه قبل

هیچ آموزشگاهی ساعات آموزش دوره ها را رعایت نمی کنه واین یک لکه ننگی هست روی دامن سازمان آموزش و فنی حرفه ای.که عرضه اداره امور را نداره.خاک برسرش کنم که فقط بلدن چخان کنند.

ویرایشگر
2 ماه قبل
پاسخ به  همت

درود و روز خوش جناب همت ….متوجه منظورتان نشدم ….کلیه آموزشها در مجتمع فنی حرفه ای دارالفنون طبق استاندارد و زیر نظر سازمان فنی حرفه ای برگزار میگردد ….اگر مشکلی دارید میتوانید با بخش مدیریت مجموعه تماس بگیرید تا رفع شود …دلتان شاد

پست های مشابه