مدرک برق خودرو

مدرک برق خودرو

اگر به دنبال شغلی مناسب و با درآمد بالا یا به فکر مهاجرت هستید اخذ مدرک برق خودرو از یک آموزشگاه معتبر می‌تواند مسیر شما را برای رسیدن به هدفتان ساده‌تر کند.
با شرکت در دوره‌های دریافت مدرک فنی حرفه ای برق خودرو که عموماً تحت عنوان دو مدرک درجه یک و درجه دو ارائه می‌شود، همزمان شما در زمینه تعمیر برق خودرو، باتری خودرو، سیم کشی برق خودرو، آشنایی با قطعات الکتریکی خودرو مهارت کسب می‌کنید.
به همین دلیل با استفاده از حرفه و توانایی‌های خود می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شده و در شرکت‌های معتبر استخدام شوید یا از آنجایی که مدرک ارائه شده مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای کشور است و در سطح جهانی اعتبار دارد، از مدرک بین المللی برق خودرو جهت مهاجرت استفاده کنید.

همچنین در صورتی که علاقه مند به انجام کارهای فنی مربوط به برق اتومبیل هستید در مدت زمانی کوتاهی(حدودا چندین ماه) می توانید مهارت فنی خودرو را کسب نموده و به عنوان برقکار خودرو در یک جایگاه شغلی مناسبی قرار بگیرید.

محتوای صفحه

چرا به مدرک بین المللی برق خودرو نیاز خواهید داشت؟

مدرک بین المللی برق خودرو پس از کسب مهارت‌های عملی و تئوری از سمت سازمان فنی حرفه ای به شما اعطا می‌گردد. داشتن گواهی فنی معتبر و دو زبانه از سازمان فنی و حرفه ای کشور این امکان را به کارآموز می‌دهد، تا به راحتی وارد بازار کار شده، وام خود اشتغالی دریافت کند، کسب و کار خود را راه بیاندازد، مجوز بگیرد و یا شرایط مهاجرت را با استخدام در شرکت های خارجی، فراهم سازد.
در حال حاضر مدرک فنی حرفه ای برق خودرو در دو سطح درج یک و درجه دو توسط آموزشگاه‌های برق خودرو ارائه می‌شود و کارآموز پس از اخذ گواهینامه فنی در مهارت‌هایی مانند سیم کشی برق خودرو، برق باطری و … به عنوان متخصص و برقکار خودرو می‌تواند وارد بازار کار شده و در یک جایگاه شغلی مناسب با درآمد بالا مشغول به کار شود.

برق خودرو یکی از شاخه‌های مربوط به رشته تعمیرات خودرو  است و از آنجایی که صنعت خودرو سازی رو به پیشرفت است و تعداد اتومبیل‌ها روز به روز در حال افزایش هستند. از این رو ورود به رشته برق خودرو می تواند فرصت مناسبی باشد تا به یک بازار کار پررونق وارد شوید. به طور خلاصه مزیت های اخذ مدرک بین المللی برق خودرو شامل موارد زیر هستند:

 • کارآموزان بعد از گرفتن مدرک معتبر برق خودرو از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می تواند با ترجمه مدرک و به واسطه استخدام شغلی به کشور های دیگر مهاجرت کند.
 • کارآموز می تواند گواهینامه معتبر برق خودرو را در پایان دوره دریافت کند و با استفاده از آن، جهت گرفتن مجوز مورد نیاز برای ایجاد کسب و کار جدید اقدام نماید.
 • اخذ مدرک برق خودرو از آموزشگاه معتبر یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش‌هایی است تا کارآموز بتواند پس از گذراندن دوره‌های عملی و تئوری مهارت مورد نیاز را کسب نموده و وارد بازار کار شود.
 • در صورتی که کارآموز بخواهد کسب و کار مستقل خود را راه اندازی کند می تواند از وام خود اشتغالی بهره مند شود.

از آنجایی که دوره‌ها فنی در آموزشگاه ایران ILO  در کارگاه مربوطه به صورت عملی نیز برگزار می شود. پس از پایان دوره کارآموز می تواند به راحتی وارد یک جایگاه شغلی مناسب شود.

مزایای دریافت مدرک باتری سازی از آموزشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

بسیاری از افراد نمی دانند چطور می توانند یک برقکار خودرو متخصص شوند.  با این که روش‌های مختلفی برای کسب مهارت وجود دارد مانند شاگردی کردن، تحصیلات در رشته برق خودرو (باطری سازی) و … اما بهترین روش برای اخذ مدرک معتبر برق خودرو فنی حرفه ای مراجعه به یک آموزشگاه معتبر فنی و حرفه ای است.

در ادامه به چند مورد از مزایای دریافت مدرک برق اتومبیل (باتری سازی) از آموزشگاه اشاره می کنیم:

 • در مدت زمان کمتری نسبت به روش‌های دیگر می توانید به راحتی مدرک برق خودرو فنی حرفه ای را دریافت نمایید.
 • یادگیری طبق اصول و سال‌ها تدریس برنامه ریزی شده است از این رو همه موارد مورد نیاز به صورت عملی و تئوری توسط اساتید شرح داده می شود.
 • در آموزشگاه شما قطعات را در کارگاه‌های مجهز (از امکانات آموزشگاه ایران ILO)  مشاهده کرده و می توانید به صورت عملی مهارت مورد نیاز را کسب نمایید و در صورتی که اشتباهی رخ دهد توسط اساتید مجرب تذکر داده می شود.
 • مدرکی که از آموزشگاه فنی و حرفه ای دریافت می‌کنید معتبر بوده و می‌توانید پس از اخذ مدرک رسمی برق خودرو از آن جهت ورود به بازار کار یا جهت مهاجرت استفاده کنید.

به صورت کلی آموزشگاه این امکان را برای شما ایجاد می کند تا در مدت کوتاهی تمام مواردی که مورد نیاز است تا شما بدانید به شما گفته شود. همچنین در این راستا برای درک بهتر هنرجو، کارگاه‌هایی ایجاد شده است. تا قطعات و مواردی که قرار است کارآموز با آن‌ها سروکار داشته باشد به صورت کامل آموزش داده شود. از این رو پس از این که دیپلم برق باتری سازی را دریافت کردید به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و فضای کار برای شما غیر آشنا نخواهد بود.

مراحل دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو

اگر به به عنوان شخص کارآموز یا شخصی که علاقه مند به رشته برق خودرو است، می خواهید مدرک برق خودرو دریافت نمایید.  بهتر است به آموزشگاه های معتبر مراجعه نمایید. اما چطور و از کجا باید شروع کنید؟ این سوالی است که شاید ذهن شما را درگیر کند. در ادامه ما مراحلی را  شرح می دهیم که باید طی کرده تا بتوانید گواهینامه معتبر فنی باطری سازی (یا برق خودرو) خودرو را دریافت نمایید. مراحل عبارت اند از:

 • انتخاب یک آموزشگاه معتبر
 • شرکت در کلاس هایی که مباحث توسط اساتید به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود.
 • شرکت در آزمون نهایی که توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور  برگزار می شود.

در ادامه به شرح کامل هر کدام از موارد گفته شده می پردازیم:

انتخاب آموزشگاه معتبر برق خودرو

انتخاب آموزشگاه اولین قدم و یکی از مهم ترین مراحلی است که در جهت دریافت مدرک باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که اگر آموزشگاه موردنظر امکان برگزاری کلاس ها با کیفیت لازمه را نداشته باشد یا اساتید از روش های غیر حرفه ای جهت تدریس استفاده کنند در این صورت نتیجه نهایی رضایت بخش نخواهد بود. بنابراین بهتر است در این مرحله با دقت بیشتری یک آموزشگاه معتبر را انتخاب نمایید. و سپس مدارک مربوطه را جهت ثبت نام به آموزشگاه ارائه دهید.

شرکت در کلاس های عملی و تئوری

پس از شروع کلاس های آموزش ها به صورت عملی و تئوری شروع می شود. هر کدام از سرفصل ها یکی پس از دیگری به شما آموزش داده می شود. ابتدا مهارت ها به صورت تئوری و سپس به صورت عملی توسط استاد مربوطه به شما گفته خواهد شد.

شرکت در آزمون و دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو

پس از این که شما مراحل را پشت سر گذاشته و از موارد مربوط به برق خودرو اطلاعات کافی را کسب کردید حال نوبت به شرکت در آزمون می باشد. که با اخذ نمره قبولی در آن می توانید مدرک بین المللی برق خودرو را از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید.

مدرکی که دریافت می کنید شامل مشخصات فردی شما، مهارت کسب شده و میزان نمره ای است که در آزمون کسب کرده اید. دیپلم دریافتی اعتبار بالایی دارد و به راحتی می توانید با ارائه آن در شرکت های معتبر استخدام شوید.

دارندگان مدرک برق خودرو در چه مشاغلی می‌توانند فعال شوند؟

برخی از افراد دغدغه این را دارد که پس از دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو چه باید کنند؟ و در کجا می توانند مشغول به کار شوند. قبل از هر چیزی باید بگوییم در صورتی که هنرجویان نمره بالاتری را کسب نمایند. نشان دهنده حرفه ای تر بودن شخص در آن زمینه است. بنابراین در جایگاه شغلی بهتری می توانند استخدام شوند.

 اما به صورت کلی مشاغلی که پس از کسب مدرک بین المللی می توانید وارد آن شوید شامل موارد زیر هستند:

 • به عنوان نصاب صفحه کیلومتر خودرو یا نصب سیستم صوتی اتومبیل در شرکت مشغول به کار شوید.
 • انجام خدماتی مانند تعمیر دستگاه و ماشین آلات کارخانه جات
 • پس از دریافت مدرک برق اتومبیل می توانید در شرکت‌های سازنده ماشین‌های لوکس استخدام شوید.
 • می توانید به صورت مستقل کسب و کار خود را ایجاد کرده و یک مغازه تعمیرات برق خودرو با میزان درآمد بالا راه اندازی کنید.

البته برای افرادی که به صورت حرفه ای در رشته برق خودرو تخصص دارند، مشاغل بسیاری وجود دارد که می‌توانند در آن مشغول به کار شده و درآمد بالایی را کسب نمایند.

مدرک برق خودرو برای مهاجرت بهتر است یا مدرک مکانیک خودرو؟

کسانی که می خواهند با استفاده از مدرک‌های فنی حرفه ای رسمی اقدام به مهاجرت کنند، مواردی مانند رسمی بودن و اعتبار مدرک و مدت زمان اخذ گواهینامه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که باید مدرکی را تهیه نمایید تا بتوانید در مدت زمان کوتاه در کشورهای پذیرنده به  عنوان فرد متخصص مشغول به کار شوید. در ادامه موارد مربوط به اعتبار و مدت زمان دریافت گواهی را برای دو رشته برق خودرو و مکانیک خودرو شرح می دهیم:

مدت زمان اخذ گواهینامه برق خودرو و مکانیک خودرو

نحوه برگزاری کلاس‌ها  در هر دو رشته به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی به یک صورت انجام می شود. از نظر مدت زمان آموزش هم از آنجایی که برق خودرو میزان عمق موضوع آن بسیاری جزئی تر و ساده تر از مکانیک خودرو است. مدت زمان یادگیری آن نیز کمتر می باشد. اما مکانیک خودرو چون مرتبط با موتور خودرو بوده و دارای مباحث پیچیده تر و عمیق تری است، نیازمند مدت زمان بیشتری جهت دریافت گواهینامه می باشد.

میزان اعتبار مدرک برق خودرو و مکانیک خودرو

یکی از موضوعاتی مهم برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، میزان اعتبار مدرک برق خودرو و مکانیک خودرو از مواردی است که از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد. اما در معتبر بودن مدرک این دو رشته هیچ تفاوتی ندارند. گواهینامه دریافتی از هر  دو رشته برق خودرو و مکانیک خودرو دارای اعتبار یکسانی است. و هر دو مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشند.

شرایط دریافت مدرک بین المللی برق خودرو به صورت اقساطی چیست؟

در سالها تجربه دیده شده که بسیاری از افراد تمایل به دریافت مدرک برق خودرو فنی و حرفه ای دارند یا به این رشته علاقه مند هستند اما به دلایلی از جمله مشکل مالی توان پرداخت شهریه را ندارند. از این جهت در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO شرایطی را فراهم آورده ایم تا افراد بتوانند شهریه را به صورت قسطی و در طی دوره پرداخت کنند.

بنابراین دیگر نیاز نیست که در اول دوره مبلغ کل را به صورت یکجا و کامل پرداخت کنید. در صورتی که می خواهید از این فرصت استفاده کنید می توانید با شماره‌های موجود آموزشگاه تماس گرفته و با مشاوران ما در مورد نحوه و شرایط آن صحبت نمایید.

توضیحاتی مختصر در مورد دریافت وام خود اشتغالی با مدرک برق خودرو

همانطور که گفته شد دریافت وام خوداشتغالی یکی از مزیت‌های بارزی است که می توانید پس از دریافت مدرک برق خودرو، اقدام کنید.  استفاده از این وام برای افرادی که میزان پول کافی ندارند اما می خواهند پس از پایان دوره کسب و کار خود را راه اندازی کنند بسیار مناسب است.

مدرک‌هایی که از سازمان فنی و حرفه ای کشور گرفته می شود اعتبار لازمه جهت دریافت وام خود اشتغالی را دارند. گواهی برق خودرو نیز، جزو مدارکی است که معتبر بوده و می توانید با استفاده از آن جهت گرفتن وام درخواست دهید.

با ثبت نام در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO به ساده‌ترین روش ممکن مدرک بین المللی برق خودرو دریافت کنید!

اگر می خواهید مسیر آموزش برای شما هموار و به صورت سلسله مراتب طی شود. انتخاب یک آموزشگاه معتبر جهت دریافت مدرک برق خودرو یکی از گام‌های ضروری است، تا اطمینان حاصل کنید مسیر درستی را طی می‌کنید. در حال حاضر ما در آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO  شرایطی را فراهم آورده‌ایم تا آموزش را به صورت تئوری و عملی پشت سر بگذارید و همچنین از مزیت‌های مانند پرداخت شهریه قسطی، استفاده از کارگاه‌های عملی، اساتید مجرب، اعطای مدرک بین المللی برق خودرو و قابل ترجمه و … برخوردار شوید.
داشتن این ویژگی ها سبب شده است آموزشگاه ایران ILO بتواند از سطح بالای کیفیت در آموزش برخوردار شود و کارآموزان با امتیاز بالا مدرک فنی خود را دریافت کرده و وارد بازار کار شوند. در صورتی که می‌خواهید به عنوان فرد علاقه مند به این رشته یا صرفا جهت دریافت مدرک فنی حرفه ای برق خودرو در آموزشگاه ایران ILO ثبت نام کنید. احتمالا سوالاتی را در مورد نحوه و شرایط برگزاری دوره‌های خواهید داشت.
از این رو راهنمایی فردی که در این حوزه اطلاعات کافی داشته باشد می‌تواند مسیر درست را به شما نشان داده و دغدغه فکری شما را رفع کند. از این جهت می‌توانید برای کسب اطلاع بیشتر در مورد قیمت‌ها، مدت زمان و نحوه اخذ مدرک بین المللی برق خودرو با ما تماس گرفته و  مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه