میزان وام مدرک آرایشگری 1402 + راهنمای دریافت

میزان وام مدرک آرایشگری چقدر است؟

دریافت وام مدرک آرایشگری 1402 برای آن دسته از کسانی که به دنبال شروع کسب‌وکار خود هستند، بسیار کاربرد دارد. اگر به آرایشگری علاقه دارید و می‌خواهید پس از دریافت مدرک فنی حرفه‌ای، کسب و کار خود را آغاز کنید، خوب است شرایط دریافت وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری را هم بدانید. 

در ادامه همه آنچه درباره وام مدرک آرایشگری، شرایط و روش‌ها و میزان تسهیلات آن را بیان می‌کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

محتوای صفحه

وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری چیست؟

وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری 1402

برخی از موسسات خصوصی یا صندوق‌های مالی برای اشتغال‌زایی، تسهیلاتی را برای افرادی که مدرک فنی حرفه‌ای دارند در نظر گرفته‌اند. این تسهیلات گرچه رقم بسیار بالایی نیست اما برای شروع یک کسب و کار می‌تواند به عنوان کمک هزینه مورد استفاده قرار گیرد. 

افرادی که توانسته‌اند دوره‌های آرایشگری را در مراکز رسمی فنی حرفه‌ای پشت سر گذاشته و مدرک بین‌المللی آن را دریافت کنند می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. این تسهیلات به نام وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری شناخته می‌شود و مخصوص کسانی‌ست که یکی از دوره‌های آرایشگری را سپری کرده باشند. 

وام مدرک آرایشگری مخصوص چه کسانی است؟ 

اینکه مدرک فنی حرفه‌ای آرایشگری داشته باشید صرفا یک شرط لازم برای دریافت وام تلقی می‌شود ولی کافی نیست. بسیاری از موسسات مالی و بانک‌ها برای اعطای وام اشتغال‌زایی اولویت‌هایی در نظر گرفته‌اند که همین موضوع می‌تواند روی دریافت وام شما تاثیرگذار باشد.

خوب است بدانید که وام مدرک آرایشگری به سه گروه زیر تعلق می‌گیرد: 

 • افراد دارای مدرک آرایشگری: افرادی که مدرک فنی حرفه‌ای آرایشگری را دریافت کرده باشند، سن پایینی داشته باشند یا ازدواج کرده و بچه‌دار باشند، جزو گروه‌هایی هستند که احتمال اعطای وام به آنها بیشتر است. توجه داشته باشید که نوع مدرک و اعتبار آن روی دریافت تسهیلات شما تاثیر مستقیمی دارد.  
 • زنان سرپرست خانوار: گروه دومی که در اولویت‌های دریافت وام مدرک آرایشگری قرار دارند، زنان سرپرست خانوار هستند. خانم‌ها با شرکت در دوره‌های فشرده و نیمه‌فشرده آرایشگری زنانه و دریافت مدرک فنی حرفه‌ای می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. 
 • افراد ساکن مناطق محروم: گروه سوم، افراد ساکن مناطق محروم هستند. اگر مدرک آرایشگری را از مراکز فنی حرفه‌ای دریافت کرده باشید و در یکی از شهرها یا مناطق محروم زندگی کنید، احتمال دریافت وام مدرک آرایشگری شما بیشتر خواهد شد. 

شرایط دریافت وام آرایشگری

افراد زیادی برای دریافت وام مدرک آرایشگری 1402 اقدام می‌کنند و به همین دلیل شرایط عمومی و اختصاصی برای اعطای این وام در نظر گرفته شده است. در ادامه برخی از این شرایط بین شده است

شرایط عمومی 

 • تابعیت ایران
 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)
 • حداقل 18 و حداکثر 50 سال 
 • عدم سابقه استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی
 • عدم اشتغال در شرکت‌های دولتی و خصوصی
 • در حال تحصیل در دانشگاه نباشند
 • عدم استفاده از بیمه تامین اجتماعی
 • عدم استفاده از خدمات بازنشستگی 

شرایط اختصاصی 

 • متقاضی دریافت وام باید در محل مورد تقاضا سکونت داشته باشد. 
 • مدارک مرتبط با رشته تحصیلی یا مدارک فنی حرفه‌ای مرتبط با کسب‌وکار داشته باشد.
 • پرداخت تسهیلات به زنانی که همسرشان شاغل است انجام نمی‌شود
 • ارائه تضمین‌هایی برای بازپرداخت تسهیلات به شکل ضامن، چک یا سفته

مقدار وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری چقدر است؟

برای دریافت وام مدرک آرایشگری 1402 شاید یکی از مهم‌ترین سوالاتی که مطرح می‌شود این است که: «وام مدرک آرایشگری زنانه چقدر است؟» یا مبلغ وام مدرک آرایشگری چقدر است؟ آیا ارزشش را دارد که برای این مقدار وام، مدرک فنی حرفه‌ای آرایشگری دریافت کنید؟

خوب است بدانید که مبلغی که بانک‌ها و موسسات مالی به عنوان وام مدرک آرایشگری در نظر گرفته‌اند صرفا به عنوان یک کمک هزینه برای شروع کسب و کار خوب است. بنابراین نباید این وام را به عنوان سرمایه اصلی خود برای شروع کار در نظر بگیرید. 

وام مدرک فنی حرفه‌ ای آرایشگری که برخی از بانک‌ها به متقاضیان اعطا می‌کنند رقمی بین 15 تا 30 میلیون تومان است. مقدار این وام به بانک بستگی دارد و ممکن است برخی از بانک‌ها مبلغ بیشتر یا کمتری برای اشتغال‌زایی در نظر بگیرند. 

اما موضوع مهم در دریافت این وام، مدت بازپرداخت و نرخ بهره بسیار کم آن است. بانک‌ها بهره وام‌های اشتغال‌زایی را بسیار کمر در نظر می‌گیرند و مدت بازپرداخت آن پس از یک دوره تنفس چند ماهه، شروع می‌شود و حدود 60 ماه برای آن در نظر گرفته می‌شود. 

مراکز ارائه دهنده وام مدرک آرایشگری 

سوالی که خیلی از دارندگان مدرک فنی حرفه‌ای می‌پرسند این است که: «کدام بانک وام ارایشگری میده؟» موسسات مالی و صندوق‌های کارآفرینی متعددی هستند که با مدرک فنی حرفه‌ای به شما وام اعطا می‌کنند.

 صرفا باید شرایط لازم برای دریافت وام را داشته باشید و از پس پرداخت به موقع اقساط وام برآیید. در این بخش برخی از صندوق‌های کارآفرینی مشهور که وام اشتغال‌زایی اعطا می‌کنند معرفی شده‌اند: 

 • صندوق کارآفرینی امید 
 • صندوق مهر امام رضا 
 • صندوق مهر امین 
 • برخی از بانک‌های خصوصی و دولتی 

مدارک لازم برای دریافت وام مدرک آرایشگری  

اگر شرایط عمومی و اختصاصی دریافت وام با مدرک فنی حرفه ای آرایشگری را دارید می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از بانک‌ها، موسسات  یا صندوق‌های کارآفرینی مراجعه کرده و اقدام به ثبت‌نام وام کنید.

 توجه داشته باشید که بانک‌های مختلف مدارک متفاوتی از شما طلب می‌کنند اما تقریبا همگی آنها در دریافت برخی از مدارکی که در زیر فهرست شده است درخواست یکسان دارند. این مدارک عبارت‌اند از: 

 • اصل و کپی شناسنامه 
 • اصل و کپی کارت ملی 
 • اصل و کپی مدرک فنی حرفه ای 
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان) 
 • اصل و کپی ضامن یا ضامن‌ها
 • گواهی کسر از حقوق ضامن یا ضامن‌ها
 • پروانه کسب 
 • مدارک مربوط به محل سکونت

مراحل ثبت نام وام مدرک آرایشگری 

قبل از هرچیز باید مدرک آرایشگری خود را از مراکز رسمی فنی حرفه‌ای دریافت کنید. بدون این مدرک به هیچ عنوان وامی به شما تعلق نمی‌گیرد. آموزشگاه ایران ILO یکی از معتبرترین مراکز وابسته به فنی حرفه‌ای در ایران است که دوره‌های مختلف آرایشگری را برگزار می‌کند. 

در گام اول باید به سایت ایران ILO مراجعه کرده و پس از مشاوره با کارشناسان این سایت، در دوره‌های فشرده یا نیمه فشرده آموزش آرایشگری ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام دوره مهارت‌آموزی شما آغاز می‌شود و باید در یک دوره معین 2 هفته تا 2 ماهه در کلاس‌ها شرکت کنید و مهارت‌های لازم را فرا بگیرید. 

پس از پایان دوره آموزشی، باید در آزمونی که توسط سازمان فنی حرفه‌ای و زیر نظر سازمان جهانی کار (ILO) برگزار می‌شود شرکت کنید. در صورت قبولی در آزمون عملی و تئوری، گواهینامه‌ای بین‌المللی به شما داده می‌شود که در ایران و 186 کشور دنیا اعتبار دارد. 

با در دست داشتن این مدرک می‌توانید به بانک‌ها یا موسسات کارآفرینی مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام وام کارآفرینی را انجام دهید. 

نحوه بازپرداخت وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری

همانطور که گفته شد بانک‌ها و موسسات مالی مختلف شرایط متفاوتی برای وام‌های اشتغال‌زایی خود در نظر گرفته‌اند. مبلغ وام، شرایط اختصاصی دریافت وام و نرخ بهره و زمان بازپرداخت وام‌های اشتغال‌زایی متفاوت است. 

اما به طور کلی، بسیاری از بانک‌ها برای وام‌های اشتغال‌زایی خود نرخ بهره بسیار کمی در نظر گرفته‌اند و دوره بازپرداخت وام بسیار مناسب است. دوره بازپرداخت وام‌های اشتغال‌زایی پس از یک دوره تنفس کوتاه، تا 60 ماه هم در نظر گرفته می‌شود تا شما بتوانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده و سپس اقساط وام را بپردازید. 

ثبت نام در آموزشگاه ایران ILO برای دریافت وام مدرک آرایشگری 

سایت ایران ILO جهت اخذ مدرک فنی حرفه ای آرایشگری

دریافت وام مدرک فنی حرفه ای آرایشگری برای کسانی که این مدرک را دارند کار چندان دشواری نیست. البته نباید به مبلغ این وام به عنوان سرمایه اولیه برای شروع کسب و کار خود نگاه کنید. این وام تنها یک کمک هزینه است که در کنار سرمایه‌ای که دارید به شروع کار شما کمک خواهد کرد. 

با ثبت‌نام در دوره‌های آرایشگری آموزشگاه ایران ILO در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید مهارت‌های لازم برای آرایشگری را کسب کنید. اساتید خبره در این دوره‌ها مهارت‌های عملی و اصول تئوری آرایشگری مردانه و زنانه را به شما آموزش می‌دهند. 

پس از سپری کردن دوره‌های آموزش آرایشگری در مجتمع فنی ایران ILO و دریافت مدرک فنی حرفه‌ای، می‌توانید برای وام مدرک آرایشگری 1402 به بانک‌ها و موسسات مالی مراجعه کنید. 

برچسب ها:
لینک کوتاه :
سعیده رحیمی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه