بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت؛ انواع، مزایا و معایب

یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، استفاده از مدرک بین المللی خواهد بود که نشان‌دهنده مهارت و دانش شما در یک زمینه خاص باشد.
اگر شما نیز جزء آن دسته از علاقمندان به مهاجرت هستید، داشتن مدرک معتبر بین‌ المللی در رزومه، شانس شما برای مهاجرت را افزایش می‌دهد. در نتیجه توصیه می‌شود با بهترین مدارک بین المللی برای مهاجرت آشنا شوید. جهت آشنایی با بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت بهتر است تا انتهای این مقاله را با دقت بخوانید.

در نظر داشته باشید شرایط مهاجرت به هر کشور دنیا، با استفاده از بهترین دوره‌های فنی حرفه ای متفاوت خواهید. از این رو بهتر است پیش از اقدام برای مهاجرت مواردی اعم از مشاغل مورد نیاز در آن کشور، بهترین مدرک بین المللی مورد تایید و سایر شرایط مربوط به زندگی در این کشورها را بررسی کنید.

محتوای صفحه

انواع مدارک بین المللی برای مهاجرت در سال 2022

موسسات و آموزشگاه‌های متعددی وجود دارند که در مقابل آموزش برخی مهارت‌های تخصصی، مدارک معتبری نیز ارائه می‌نمایند. اما کدام یک از این مدارک اعتبار بین‌المللی دارد و امکان ترجمه نیز خواهد داشت؟ در این بخش به توضیح این مطلب و مقایسه مدارک ارائه شده توسط سازمان‌های مختلف پرداخته شده است.

به عنوان مثال یکی از این سازمان‌ها که اقدام به ارائه مدرک بین المللی در زمینه‌های مختلف می‌نماید، سازمان جهاد دانشگاهی است. اما این مدرک در بسیاری از کشورها ارزش ترجمه‌ای ندارد و عموما قابل استفاده در استخدام برای شرکت‌های خصوصی است.

دوره آموزش فنی و حرفه‌ای در اموزشگاه‎های فنی و حرفه‌ای آزاد یا دولتی، یکی دیگر انواع مدارک بین المللی محسوب می‌شود.

بهترین مدارک بین المللی برای مهاجرت

همانطور که اشاره شد مدارک بین المللی مختلفی وجود دارد. اما بهترین مدارک بین المللی برای مهاجرت، مدارک فنی و حرفه‌ای ارائه شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.

مدرک فنی و حرفه‌ای، به عنوان مدرک رسمی نیز شناخته می‌شود. این مدرک بین المللی بوده و افرادی که این نوع از مدرک را در رزومه خود داشته باشند، می‌توانند در کشورهای عضو سازمان جهانی کار(ILO) مشغول به کار شوند. برخی از این کشورها عبارت اند از کانادا، ژاپن، هلند، برزیل، ایتالیا و غیره

یکی از ویژگی‌های مثبت مدرک فنی و حرفه‌ای، استفاده‌های متعدد آن در داخل کشور می‌باشد. افرادی که موفق به کسب مدرک فنی و حرفه‌ای از این سازمان شده باشند، این امکان را دارند که به راحتی در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و یا خصوصی استخدام و مشغول به کار شوند. همچنین اگر شخصی قصد ایجاد کسب و کار مستقل خود را داشته باشد، با استفاده از این مدرک قادر به دریافت وام خود اشتغالی و پروانه کسب نیز خواهد بود.

انواع بهترین مدارک فنی و حرفه ای برای مهاجرت

لازم است بدانید بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت مدرکی است که آن مهارت فنی و حرفه‌ای در کشور مقصد از بازارکار خوبی بهرمند باشد. و یا سازمان‌ها و شرکت‌های موجود در آن کشور به افرادی با آن مهارت تخصصی احتیاج داشته باشند.

بهترین مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برای مهاجرت به آلمان

کشور آلمان از جمله کشورهای صنعتی محسوب می‌شود که به افراد متخصص در حوزه صنعت و مشاغل مرتبط با تعمیر و نگه‌داری بسیار نیازمند است. به عنوان مثال یکی از مشاغلی که همه‎ ساله در لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور منتشر می‌شود، رشته برق است. این رشته زیر شاخه‌هایی از قبیل برق صنعتی، برنامه نویسی PLC، برق ساختمان و غیره نیز دارد که همگی جزء مشاغل پرتقاضا در کشور آلمان است.

بنابراین بهترین مدرک بین‌ المللی فنی و حرفه‌ای برای مهاجرت در کشور آلمان، مدرک فنی و حرفه‌ای برق و مهندسی صنایع محسوب می‌شود.

بهترین مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که نهمین اقتصاد برتر جهان را دارد. یکی از روش‌هایی که مهاجران می‌توانند از آن برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند، مدرک فنی و حرفه‌ای است.

به این شکل که افرادی که در دروه‌های آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده یا در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای تحصیل‌ کرده‌اند، می‌توانند با داشتن ۳ سال سابقه کار پس از اتمام دوره و تحصیل خود اقدام به اخذ ویزای فنی و حرفه‌ای کنند. درخواست ویزای فنی و حرفه‌ای از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا و به صورت آنلاین انجام می‌شود.

مشاغل مورد نیاز کشور کانادا که بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت به کانادا را خواهد داشت. عبارت است از: مشاغل خدماتی و منابع انسانی، دام‌داری و دامپروری، ساختمان سازی و مشاغل مرتبط با مکانیک، صنعت برق و تعمیر و نگه‌داری تجهیزات صنعتی و الکتریکی

بهترین مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برای مهاجرت به هلند

کشور هلند یکی از کشورهای مهاجرپذیر در قاره اروپا می باشد. این کشور روابط سیاسی مناسبی با کشور ایران دارد. به همین دلیل در حال حاضر مهاجرت به این کشور برای ایرانیان آزاد و امکان‌پذیر است.

به منظور کار در هلند در ابتدا می بایست اجازه کار در این کشور و یا ویزای کاری هلند را دریافت نمایید. یکی از راه‌های دریافت ویزای کاری، پیشنهاد کار از جانب کارفرمای هلندی می‌باشد. درنظر داشته باشید که دارا بودن مدرک بین ‌المللی فنی و حرفه‌ای، یکی از اولویت‌های کارفرمایان برای پیشنهاد کار می‌باشد.

از جمله مزایای کشور هلند در زمینه مهاجرت کاری، در نظر گرفتن ویزای جست‌ و جوی کار برای مهاجرانی است که با وجود داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای و سابقه کار، موفق به دریافت پیشنهاد کاری از جانب کارفرمایان هلندی نشده‌اند.

در نهایت بهترین مدرک بین المللی فنی و حرفه‌ای مورد نیاز در این کشور شامل مدریت مالی و امور حسابداری، مشاغل خدماتی، برق و مکانیک و کامپیوتر می‌شود.

مراحل و روش دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای برای مهاجرت در سال 2022

اولین قدم جهت دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه‌ای، انتخاب بهترین دوره های فنی حرفه ای برای مهاجرت می‌باشد.

 پس از ثبت نام و شرکت در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای رشته مورد علاقه خود و گذراندن آزمون‌های برگزار شده توسط آموزشگاه، مدرکی تحت عنوان مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای به شما ارائه خواهد شد. این مدرک با وجود معتبر بودن در داخل ایران، به خودی خود قابل ترجمه نمی‌باشد.

 اما یادگیری مباحث این دوره برای شرکت در آزمون سراسری سازمان فنی و حرفه‌ای کشور که دومین مرحله برای دریافت مدرک بین المللی و مهاجرت است، ضرورت دارد.

به منظور دریافت مدرک بین المللی و قابل ترجمه، لازم است در آزمونی که همه‌ساله توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود، شرکت کنید. این آزمون به صورت هماهنگ در سطح کشور برگزار می‌شود که تاریخ و ساعت برگزاری آن در وب سایت رسمی این سازمان اعلام خواهد شد. پس از کسب حداقل نمره قبولی در این آزمون مدرک فنی و حرفه‌ای رسمی برای مهاجرت به شما ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است که این مدرک تا 5 سال اعتبار و ارزش استخدامی در داخل و یا خارج از کشور خواهد داشت و پس از گذشت این 5 سال گواهینامه مذکور نیاز به تمدید دارد.

نحوه بررسی اعتبار و ارائه مدرک بین المللی برای مهاجرت

گواهینامه‌ها و مدارک مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به صورت الکترونیکی صادر و به شرکت‌کنندگانی که در آزمون نمره قبولی کسب کرده باشند، داده می‌شود. به همین جهت تمامی مدارک بین المللی برای مهاجرت دارای کد رهگیری و کد رجیستری هستند و با استعلام ان از طریق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور می‌توانید از فعال بودن آن مطلع شوید.

علاوه بر این موضوع بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت، مدرکی است که دارای هولوگرام اصلی از جانب سازمان فنی وحرفه‌ای کشور باشد.

یکی دیگر از مواردی که با استفاده از آن قادر به بررسی اعتبار مدرک بین المللی مورد استفاده برای مهاجرت خواهید بود، مهر و امضای رسمی آموزشگاه است.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه