بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس کدام است؟

بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس

اکثر کسانی که قصد دارند برای کار به انگلیس مهاجرت کنند با این سوال مواجه می‌شوند که بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس چیست؟ به دلیل رشد صنعتی چشمگیر انگلیس، رشته‌های فنی در آن طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل موضوع بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس مطرح می‌شود. 

انگلیس یا انگلستان به عنوان بزرگترین کشور بریتانیای کبیر به شمار می‌رود که به دلایل مختلف برای مهاجران جذابیت دارد. اما یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به این کشور، وجود فرصت‌های شغلی متعدد است. افراد با تخصص‌های گوناگون می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. 

اما از آن میان، رشته‌های فنی همیشه طرفداران بیشتری دارند. در این مقاله بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس را به شما معرفی می‌کنیم تا اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، با دیدی بازتر به این موضوع نگاه کنید. همراه ما باشید؛ ضمناً جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید پس از این مقاله مطلب بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت را مطالعه کنید.

محتوای صفحه

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت؛ چرا انگلیس؟

کشور انگلیس به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر اقتصاد، جذابیت‌های زیادی دارد. به دلیل وجود این جذابیت‌های متعدد خیلی از ایرانیان هم دوست دارند به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه برخی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به انگلیس را مطرح می‌کنیم.

 • فرصت‌های شغلی متعدد
 • سیستم آموزشی عالی
 • خدمات بهداشت و درمان
 • فرهنگ‌های گوناگون
چرا انگلیس برای مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای مناسب است؟

فرصت‌های شغلی متعدد

اولین و مهم‌ترین دلیل مهاجرت به انگلیس وجود فرصت‌های شغلی متعدد است. این کشور یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا را دارد و مرکز تجارت جهانی محسوب می‌شود. کشور انگلیس میزبن بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیاست و به همین دلیل همیشه به نیروی کار متخصص و خبره نیاز دارد. 

در زیر برخی از معروف‌ترین کمپانی‌های دنیا که در انگلیس مستقر هستند ذکر شده است: 

 • شرکت خودروسازی جگوار 
 • شرکت خودروسازی رولز – رویس 
 • شرکت خودروسازی استون مارتین 
 • شرکت‌های رسانه‌ای متعدد 
 • شرکت الکترونیکی BT و Evean
 • شرکت خودروسازی لندروور

سیستم آموزشی عالی

انگلیس دارای سیستم آموزشی با کیفیتی‌ست. تعداد زیادی از دانشگاه‌های انگلیس جزو برترین دانشگاه‌های دنیا هستند و به همین دلیل بخشی از مهاجرت‌های این کشور به دانشجویانی اختصاص دارد که برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند. 

دانشگاه آکسفورد و کمبریج دو مورد از معروف‌ترین دانشگاه‌های انگلیس هستند که در دنیا شناخته شده هستند. وجود سیستم آموزشی خوب در انگلیس بسیاری از خانواده‌ها را ترغیب می‌کند که برای تحصیلات فرزندان خود به این کشور مهاجرت کنند. 

خدمات بهداشت و درمان

یکی دیگر از جذابیت‌های کشور انگلیس خدمات بهداشت و درمان آن است. انگلیس برای تمام کسانی که اقامت دائم در این کشور را دارند، خدمات بهداشت و درمان نسبتا رایگان در نظر گرفته است. هزینه بسیاری از داروها بر عهده شرکت‌های بیمه‌ای بوده و افراد برای درمان خود هزینه زیادی پرداخت نمی‌کنند. 

به دلیل جذابیت‌هایی که تاکنون گفته شد، قرن‌هاست که انگلیس به عنوان یک مقصد مطمئن برای مهاجران از قاره‌های مختلف شناخته می‌شود. حضور افراد با نژادها، زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف باعث شده انگلیس به عنوان کشوری با فرهنگ‌های رنگارنگ شناخته شود. 

البته در برخی از شهرهای انگلیس مانند لندن این تنوع فرهنگی بیشتر است و در برخی از شهرها، بیشتر اهالی خود انگلیس حضور دارند. 

روش‌های مهاجرت به انگلیس 

قبل از اینکه بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس را معرفی کنیم، خوب است با همه روش‌های مهاجرت به این کشور آشنا شوید. در واقع حتی اگر بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس را داشته باشید، شاید روش‌های راحت‌تری هم وجود داشته باشد.

اخذ مدرک فنی و حرفه ای یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلیس

در زیر 4 روش مختلف برای مهاجرت به انگلیس را به شما معرفی می‌کنیم: 

 1. مهاجرت کاری 

اگر کلیدواژه بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس را جستجو کرده‌اید خوب است بدانید که یکی از مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور، از طریق کار است. برای این کار باید در گام اول مدارک تحصیلی یا مهارتی خود را به شرکت‌های انگلیسی ارائه دهید. 

توجه داشته باشید که داشتن بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس کافی نیست و باید رزومه و سابقه کاری خوبی داشته باشید تا شرکت‌ها برای شما دعوتنامه کاری ارسال کنند. 

شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های فنی حرفه ای و دریافت گواهینامه بین المللی فنی حرفه‌ای، این مدرک را به شرکت‌های انگلیسی ارائه دهید. گواهینامه‌های فنی حرفه‌ای اعتبار جهانی دارند و بسیاری از شرکت‌ها برای این مدارک اعتبار قائل هستند. 

 1. مهاجرت تحصیلی 

می‌توانید مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه‌های انگلیس ارسال کنید و از آنها درخواست پذیرش کنید. به دلیل وجود دانشگاه‌های متعدد در کشور انگلیس، احتمال پذیرش ما بسیار بالاست. باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت کاری به انگلیس خیلی بیشتر است. 

محدودیت‌هایی برای افرادی که از این طریق به انگلیس مهاجرت می‌کنند وجود دارد. به عنوان مثال دانشجویان مهاجر نمی‌توانند بیشتر از ساعت مشخصی از هفته کار کنند.

 1. مهاجرت بر اساس سرمایه‌گذاری

کشور انگلیس برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور دارند ارزش زیادی قائل است. این کشور یک برنامه مهاجرتی اختصاصی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است. این برنامه که Tier 1 Investor نام دارد برای کسانی که می‌خواهند در انگلیس کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری کنند طراحی شده است. 

 1. مهاجرت بر اساس پناهندگی

انگلیس برای افرادی که هیچکدام از ویژگی‌های قبل را ندارند اما به دلایل امنیتی، سیاسی یا … قصد ورود به این کشور دارند هم برنامه‌های مهاجرتی در نظر گرفته است. البته پناهندگان به انگلیس با محدودیت‌های متعددی مواجه هستند و فرایند مهاجرت بر اساس پناهندگی به انگلیس بسیار دشوار است. 

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس 

حالا که با روش‌های مهاجرت به انگلستان آشنا شدید نوبت به معرفی بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس رسیده است. قبل از هرچیز باید بدانید که مدارک فنی حرفه‌ای گرچه در انگلیس اعتبار دارند اما به تنهایی نمی‌توانند منجر به پیدا کردن کار برای شما شوند. 

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس

توانایی صحبت کردن زبان انگلیسی، داشتن سابقه کار و نمونه کارهای موفق روی پیدا کردن شغل مناسب برای شما تاثیرگذار است. در ادامه بهترین مدارک فنی حرفه‌ای که با داشتن آن می‌توانید فرصت‌های شغلی بیشتری در انگلیس داشته باشید را به شما معرفی می‌کنیم. 

 1. مدرک مربوط به کامپیوتر و برنامه‌نویسی 

به دلیل الکترونیکی شدن تمام خدمات دولتی و غیردولتی در انگلیس، یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در این کشور، رشته‌های مربوط به کامپیوتر و برنامه‌نویسی است. افرادی که در این زمینه کار کرده باشند، به سرعت توسط شرکت‌های کامپیوتری پذیرش می‌شوند. 

کامپیوتر و زیرمجموعه‌های آن مانند برنامه‌نویسی، شبکه و IT در شهرهای صنعتی انگلیس طرفداران زیادی دارند. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های برنامه‌نویسی سازمان فنی حرفه‌ای مدارک مربوط به این رشته را دریافت کنید. در واقع کامپیوتر و برنامه‌نویسی را می‌توان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس قلمداد کرد. 

 1. مدرک برق و الکترونیک 

یکی دیگر از مدارکی که در انگلیس فرصت‌های شغلی متعددی برای آن وجود دارد، مدرک برق و الکترونیک است. حتما می‌دانید که رشته برق و الکترونیک زیرمجموعه‌های متعددی دارد و در صورتی که در یکی از زیرمجموعه‌های این رشته مدرک فنی حرفه‌ای داشته باشید، احتمال استخدام شما در شرکت‌های انگلیسی بیشتر می‌شود. 

 1. مدرک عمران و معماری

برخلاف بسیاری از کشورهای صنعتی دیگر که رشد شهرسازی در آنها متوقف شده و افراد با مدرک عمران نمی‌توانند در آن کشورها مشغول به کار شوند، انگلیس فرصت‌های زیادی پیش روی مهندسان عمران و معماری قرار داده است. 

افرادی که مدرک عمران و معماری دارند در انگلیس ارزش زیادی دارند و می‌توانند در ساخت و ساز، مدیریت پروژه‌های عمرانی و برنامه‌ریزی شهری در شرکت‌های خصوصی انگلیس مشغول به کار شوند. 

 1. مدرک مکانیک و صنایع 

همانطور که گفته شد کشور انگلیس محل حضور بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی و صنایع پیشرفته دنیاست. به دلیل وجود این برندها، انگلیس از تکنسین‌های مکانیک و مهندسان صنایع که در این زمینه رزومه معتبر داشته باشند استقبال می‌کند. 

افراد با حضور در دوره‌های آموزش مکانیک در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای ایران و دریافت مدرک بین‌المللی، می‌توانند در شرکت‌های بزرگ انگلیس مشغول به کار شوند. 

 1. مدرک جوشکاری و تاسیسات

از دیگر مهارت‌هایی که در کشور انگلیس طرفداران زیادی دارد می‌توان به دو مهارت جوشکاری و تاسیسات اشاره کرد. افرادی که در زمینه جوشکاری، تاسیسات، لوله‌کشی و … تخصص دارند و توانسته‌اند مدارک لازم را دریافت کنند، به راحتی می‌توانند شغل مستقل خود را در انگلیس راه‌اندازی کنند.

شرایط دریافت ویزای کار با مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به انگلیس 

دریافت ویزای کار با مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت به انگلیس شرایط خاص خود را دارد. در زیر برخی از این شرایط را بیان می‌کنیم: 

 • پیشنهاد شغلی: باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت یا سازمان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید برای ویزای کاری اقدام کنید. این پیشنهاد شغلی باید شامل مدت زمان همکاری، حقوق و شرایط کار باشد. البته شرکت مورد نظر باید مجوزهای لازم برای استخدام افراد غیر بومی را دریافت کرده باشد. 
 • رده شغلی: موضوع دومی که برای دریافت ویزای کار در انگلیس باید توجه کنید این است که شغلی که به شما پیشنهاد می‌شود باید در فهرست شغل‌های مورد نظر در اداره مهاجرت انگلیس قرار داشته باشد. برخی از رده‌های شغلی در این فهرست نیستند.  
 • تسلط به زبان انگلیسی: برای دریافت ویزای کار در انگلیس باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. در سیستم امتیازدهی برای اعطای ویزای کار، مدرک یا نمره زبان انگلیسی شما بسیار مهم است. دریافت مدرک تافل یا آیلتس با نمرات بالا امتیاز محسوب می‌شود. 
 • مدرک فنی حرفه ای: همانطور که گفته شد با داشتن مدرک فنی حرفه‌ای احتمال پذیرش درخواست ویزای کار شما بیشتر می‌شود. اما این مدرک به تنهایی کافی نیست. در واقع حتی اگر بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس را هم داشته باشید باید از نظر سایر شرایط هم امتیازات مناسبی دریافت کنید تا ویزای کار به شما داده شود. 

دریافت بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس از آموزشگاه ایران ILO

سایت ایران ILO برای اخذ بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به انگلیس

اگر قصد مهاجرت به انگلیس با مدرک فنی حرفه ای را دارید، باید در دوره‌های مهارت آموزی فنی حرفه‌ای شرکت کنید. آموزشگاه ایران ILO یکی از معتبرترین مراکز وابسته به فنی حرفه‌ای در ایران است که دوره‌های مختلفی برگزار می‌کند. 
مجتمع فنی ایران ILO دوره‌های فشرده و نیمه‌فشرده‌ای را برای کسانی که قصد مهاجرت به انگلیس دارند برگزار می‌کنند. مدرک نهایی این آموزشگاه اعتبار جهانی دارد و با ترجمه آن می‌توانید در 186 کشور دنیا مشغول به کار شوید. شما می‌توانید از طریق وبسایت ایران ILO از دوره‌های مختلف و شرایط حضور و ثبت‌نام در آنها مطلع شوید. 

برچسب ها:
لینک کوتاه :
سعیده رحیمی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه