دوره آموزش برق خودرو خارجی (ماشین های خارجی)

دوره برق خودرو خارجی در تهران

در حال حاضر تعمیر برق خودروهای خارجی یکی از مشاغل پر درآمد کشور است. اما قبل از هر چیزی جهت ورود به شغل تعمیر و سیم کشی برق خودرو‌های (ماشین‌های) خارجی نیازمند یادگیری و کسب مهارت در این حرفه هستید.
دوره آموزش برق خودرو خارجی شامل آموزش سیم کشی برق خودرو، قطعه شناسی، کار با دستگاه دیاگ، رفع ایرادات شیشه برقی و … می‌باشد. این دوره می تواند شامل دوره برق بنز وبی ام و و دوره برق هیوندا کیا و .. باشد که  در آموزشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. پس از یادگیری تعمیر برق خودروهای خارجی می‌توانید به عنوان یک برقکار حرفه‌ای خودرو خدماتی مانند تعمیر و سیم کشی و … انجام داده  و درآمد خوبی کسب نمایید.

محتوای صفحه

دوره آموزش برق خودرو خارجی

یکی از بهترین روش‌های یادگیری مهارت‌های مربوط به برق خودرو، شرکت در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای برق خودرو می‌باشد. در این آموزشگاه تمامی موارد همراه با جزئیات به صورت کامل شرح داده می‌شود و پس از می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

آموزش برق خودرو خارجی در آموزشگاه ایران ILO

در صورت انتخاب آموزشگاه معتبر، علاوه بر این که از هزینه مناسب و مدت زمان کوتاه آموزش برخوردار می شوید در انتهای دوره به شما مدرک بین المللی اعطا می گردد در ادامه به مزیت‌های این دوره اشاره شده است.
به این ترتیب می‌توان گفت، بهترین روش یادگیری برای علاقه‌مندان به شغل برق خودرو، شرکت در کلاس‌های آموزشی است.

مزیت شرکت در آموزشگاه برق خودرو (آموزش برق ماشین خارجی)

چرا ثبت نام در دوره تخصصی برق خودرو خارجی پیشنهاد می‌شود؟ در ادامه به شرح مزیت هایی می پردازیم که با شرکت در این دوره کسب خواهید کرد.

 • ارائه مدرک بین المللی  در دوره برق خودرو خارجی (از طریق آموزشگاه فنی حرفه‌ای)
 • آموزش با هزینه مناسب
 • مدت زمان یادگیری برق خودرو بسیار کوتاه (حدود چند هفته)
 • آشنایی کامل موارد مربوط به تعمیرات برق خودرو و آموزش آن توسط اساتید مجرب
دوره برق ماشین های خارجی در ایران

به صورت کلی می‌توان گفت ثبت نام در آموزشگاه‌های معتبر یک راه ارزان و به صرفه است و در طی دوره چند ماهه به شما تمامی موارد مربوطه آموزش داده می‌شود.

مزیت دریافت مدرک بین المللی

برخی از افراد جهت یادگیری تعمیر برق خودروهای خارجی فقط می‌خواهند این دوره‌های را سپری کنند اما به مدرک پایان آن توجه‌ای نمی‌کنند. در واقع داشتن مدرک برای شما با مزیت‌های زیادی همراه است به عنوان مثال شما می‌توانید با در دست داشتن مدرک برق خودرو به راحتی در شرکت‌ها استخدام شده و وارد بازار کار شوید یا در صورتی که می‌خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید وام و مجوز دریافت نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مطلب، مدرک برق خودرو را مطالعه کنید.

سرفصل دوره های آموزش برق خودرو های خارجی

در آموزشگاه‌های فنی تمامی سرفصل‌ها در ابتدای ثبت نام مشخص بوده و شما می‌توانید از موضوعات آن اگاه شوید. آموزش صفر تا صد برق خودروی خارجی در آموزشگاه ایران ilo به شرح زیر می باشد:

 • نقشه خوانی
 • عیب یابی
 • قطعه شناسی
 • سیم کشی
 • کار با دستگاه دیاگ
 • آشنایی با انواع فیوز‌ها
 • نحوه تشخیص و عیب یابی آینه برقی
 • آشنایی با سیستم کروز

در این دوره تمامی موارد مانند عیب یابی و تعمیر فلشر، بوق، صندلی برقی، آینه برقی، سنسور دنده عقب، شارژ کولر خودرو، مالتی پلکس …آموزش داده می‌شود همچنین می‌توانید دوره تخصصی برق خودروی BMW، دوره تخصصی برق خودروی Kia … را در آموزشگاه ایران ilo آموزش ببینید.

مراحل آموزش برق خودرو خارجی

این بخش مطابق با هر آموزشگاهی متفاوت است به عنوان مثال در آموزشگاه ایران ilo مراحل آموزشی به شرح زیر است:

 1. ابتدا مباحث به صورت تئوری در کلاس‌ها گفته می‌شود.
 2. سپس شما باید آنچه را که از کلاسها آموخته‌اید را به صورت عملی بر روی تابلوهای آموزشی پیاده کنید.
 3. حال که مرحله قبل را سپری کرده‌اید وارد مرحله تست و عیب یابی بر روی سیستم (خودرو) خواهید شد. در این مرحله شما می‌توانید به صورت تخصصی و کاملا عملی به تشخیص و رفع عیب سیم کشی خودرو بپردازید.
هزینه آموزش برق خودروهای خارجی در تهران

در آموزشگاه ایران ilo سعی شده است موارد تئوری مورد نیاز گفته شوند همچنین موارد عملی به صورت عملی توسط شما انجام شود تا بتوانید به راحتی پس از گذراندن دوره و وقتی که وارد بازار کار شدید تمامی موارد مربوط به عیب یابی و تشخیص را خود به تنهایی و به صورت عملی انجام دهید.

ورود به  بازار کار بعد از گذراندن دوره برق خودرو خارجی

یکی از مهم ترین مواردی که برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است، موضوع میزان درآمد و وضعیت بازار کار برقکار خودروهای خارجی می‌باشد.
از آنجایی که تعداد تولید خودرو‌ها روز به روز در حال افزایش است و همچنین خودروهایی مانند BMW به تعداد آنها افزوده می‌شود. می‌توان گفت شغل تعمیر سیستم برق خودروهای خارجی یکی از شغل‌های پر درآمدی بوده که از آینده بسیار خوبی برخوردار است. دوره برق خودرو خارجی در آموزشگاه فنی ایران ILO این امکان را به شما می‌دهد تا در مدت کوتاهی تمام مهارت‌های مربوط به برق خودروهای خارجی را آموزش دیده و بتوانید وارد بازار کار شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت بازار کار این رشته، مطلب درآمد برق خودرو یا متن مکانیک خودرو بهتر است یا برق خودرو را مطالعه کنید.

هزینه دوره های آموزشی برق خودرو

یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از شرکت در دوره برق خودرو خارجی به آن توجه داشته باشید موضوع قیمت است. میزان هزینه دوره‌های آموزشی برق خودروهای خارجی  به عواملی مانند نوع آموزش، مباحث آموزشی، میزان ساعات آموزش و نوع آموزشگاه بستگی دارد.
البته برخی از آموزشگاه‌ها نیز قیمت‌ها را بدون دلیلی افزایش می‌دهند تا برخی از افراد تصور کنند مباحثی که در این آموزشگاه گفته می شوند نسبت به دیگر آموزشگاه برتری دارد. اما در واقعیت اینطور نیست.

سرفصل های دوره برق خودرو خارجی


در صورتی که می‌خواهید از جزئیات هزینه‌های مربوط به آموزش برق خودرو خارجی در آموزشگاه مطلع شوید می‌توایند با آموزشگاه رسمی ایران ILO تماس گرفته تا موارد به صورت کامل برای شما شرح داده شود.

مدت زمان یادگیری برق خودرو

خوب است کمی هم در مورد مدت زمان آموزشی که در دوره‌ها ارائه می‌شود بدانید. با توجه به این که دوره‌های برق خودرو‌های خارجی به دلیل شرایط برخی از هنرجویان به صورت فشرده آموزش داده می‌شود، طول مدت این دوره حدودا چند هفته می‌باشد.
البته در این چند هفته تمامی موارد به صورت عملی و تئوری گفته خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به مطلب مدت یادگیری برق خودرو مراجعه کنید.

مقایسه روش های آموزش برق خودرو خارجی

تا اینجای متن در مورد دوره برق خودرو خارجی به صورت کامل توضیح داده‌ایم حال می‌خواهیم در این بخش از متن روش‌های دیگر را با این روش مقایسه کنیم:

نوع آموزشمدت یادگیریمیزان سن متقاضیمیزان تخصصمزایامعایب
شرکت در دوره های آموزش برق خودرو خارجیچند هفتهدر هر سنیبسیار بالامدرک بین المللی، مدت کوتاه آموزش، هزینه ارزان – آموزش عملی و تئوری
آموزش از طریق تحصیل3 سال تا 6 سالمعمولا نوجوانی  و جوانیمتوسطمدت زمان طول
شاگردی کردنحداقل 2 تا 5 سالنوجوانی و جوانیبسته به نوع آموزشانجام کار به صورت عملیمدت زمان طولانی – امکان عدم آموزش درست

آیا دوره آموزش برق خودرو خارجی دارای پیش نیاز است؟

بله- شما باید قبل ثبت نام در این دوره، آموزش‌های مربوط به برق خودرو و برق انژکتور را گذرانده باشید.

ثبت نام در دوره آموزش برق ماشین های خارجی به چه صورت است؟

برای ثبت نام به می‌توانید هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری به آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ilo مراجعه نمایید.

بهترین آموزشگاه برق خودرو خارجی کدام است؟

ما نمی‌گویم بهترین هستیم اما پیشنهاد می‌کنیم مزیت‌های آموزشگاه ایران ilo با سایر آموزشگاه‌های موجود مقایسه کنید. قطعا میزان مزیت‌هایی که ما برای شما فراهم کرده‌ایم بسیار بیشتر از آموزشگاه‌های دیگر است همچنین کیفیت آموزش در آموزشگاه ایران ilo بسیار عالی است. در صورت امکان با کار آموزی که این دوره را گذراند صحبت کنید.

برای شرکت در دوره برق بنز وبی ام و و دوره برق هیوندا کیا باید چه کار کنیم؟

اگر می خواهید برقکار بی ام و شوید و خدماتی مانند تعمیرات برق بی ام و  را انجام دهید.می‌توانید جهت یادگیری مباحث به روز مربوط به برق بنز BMW با آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO  تماس بگیرید.

درآمد برق خودرو خارجی پس از شرکت در دوره ها و گذراندن آموزش به چه صورت است؟

در حال حاضر بازار برقکار خودرو‌های خارجی بسیار پر رونق بوده و در صورتی که بتوانید به صورت تخصصی مباحث را یاد بگیرید می‌توانید از درامد بسیار بالایی برخوردار شوید.

ثبت نام دوره برق خودرو خارجی در آموزشگاه ایران ILO

اگر شما هم تمایل دارید در دوره آموزش برق خودرو خارجی شرکت کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم یک آموزشگاه مطمئن و رسمی را انتخاب نمایید. چرا که بسیاری از افراد به دلیل انتخاب روش نا مناسب آموزشی پس از مدتی جز اتلاف وقت و هزینه چیز دیگری نصیب آنها نخواد شد.
در انتخاب یک آموزشگاه خوب به مواردی مانند سابقه آموزشی، نوع کلاس‌ها (دارای تجهیزات)، هزینه، نوع مدرک پایان دوره، اساتید آن دقت داشته باشید؛ توصیه می‌شود در این رابطه، مطلب چطور باطری سازی شویم، را مطالعه کنید.

آموزشگاه فنی حرفه‌ای ایران ilo؛ یک مجموعه آموزشی رسمی و دارای مجوز بوده که دارای سالها سابقه کاری می‌باشد. در ایران ilo آموزش برق خودرو خارجی توسط اساتید متخصص، با هزینه مناسب، مدت زمان کوتاه، کلاس‌های مجهز به تجهیزات، مباحث آموزشی به روز و … انجام می‌شود در صورتی که فرد غیر بومی هستید می‌توانید از خوابگاه آموزشگاه استفاده کنید. همچنین در پایان دوره به شما مدرک بین المللی اعطا می گردد حال اگر در مورد دوره برق خودرو خارجی، شرایط ثبت نام و ..  سوالی دارید با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برچسب ها:
لینک کوتاه :

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پست های مشابه